Do góry

Książki

Dieta dr Beck. Myślenie wyszczuplające

Dieta dr Beck. Myślenie wyszczuplające nie jest kolejnym spisem potraw dozwolonych i zakazanych, instruktażem ćwiczeń fizycznych ani zbiorem tabel z kaloriami. Zamiast tego proponuje nowy sposób myślenia o odżywianiu.

To zupełnie naturalne, że w czasie stosowania diety zdarzają się niepowodzenia - kluczem do sukcesu jest umiejętność przetrwania tych trudności. Sześciotygodniowy kurs opracowany przez Judith Beck przeprowadza krok po kroku przez techniki radzenia sobie z głodem, zachciankami, stresem i oszukiwaniem samego siebie. Ten efektywny program psychologiczny, wykorzystujący metody terapii kognitywnej, oparty jest na dwudziestoletnim doświadczeniu autorki. Badania statystyczne wykazały, że niemal wszystkie osoby stosujące się do jego zasad nie tylko uniknęły efektu jo-jo, ale także sukcesywnie zbliżały się do upragnionej sylwetki.

Judith S. Beck jest dyrektorem Instytutu Terapii Kognitywnej w Filadelfii oraz Stowarzyszenia Profesorów Psychiatrii i Psychologii na uniwersytecie w Pensylwanii. Osiągnęła międzynarodową sławę na polu Terapii Kognitywnej - napisała na jej temat szereg książek i artykułów, a także przeprowadziła setki warsztatów
z wykorzystaniem tej metody. Postrzegana jest jako autorytet w dziedzinie psychologii, a media często proszą ją o zabranie głosu w dyskusyjnych kwestiach. Wraz ze swoim ojcem, Aaronem Beckiem, twórcą Terapii Kognitywnej i jednym z najważniejszych psychoterapeutów w historii, założyła w 1994 roku Instytut Beck, działający jako organizacja charytatywna.

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń