W Wielką Sobotę Ewa Wachowicz zaprosi do swej krakowskiej kuchni, gdzie zaprezentuje potrawy na Wielkanoc. Sprawdź, co wydarzy się w 389. odcinku programu "Ewa gotuje".

Ewa gotuje: sałatka hiszpańska, żurek z pieczonymi ziemniakami, pasztet maślany, babka ucierana

W Wielką Sobotę Ewa Wachowicz pokaże tradycyjne przepisy w nowoczesnej odsłonie | Fot. materiały prasowe/Polsat

Wiele osób, jeśli nie większość, uważa, że na świątecznym stole nie może zabraknąć sałatki jarzynowej. Dlatego też przygotowania do świąt zaczną się właśnie od tej potrawy, ale autorka programu przedstawi zaskakujący przepis. Nie będzie to klasyczna jarzynówka, bo znajdziemy w niej tuńczyka i oliwki!

Kolejna potrawa to tradycyjny żurek na zakwasie podany z ziemniakami. Ale uwaga – kartofle będą pieczone.

Po wegetariańskiej zupie Ewa zaprosi na pasztet. Zrobi go na wątróbce z indyka i gotowanym mięsie z rosołu.

Wreszcie na deser upiecze babkę ucieraną. Do tej słodkości Ewa Wachowicz ma ogromny sentyment, ponieważ będąc nastolatką na Wielkanoc zawsze robiła takie ciasto z mamą.

Chcesz poznać wszystkie przepisy z poprzednich odcinków programu „Ewa Gotuje?
Są dostępne na PolsatBoxGo » 

Źródło: Polsat / „Ewa Gotuje”, 539. odcinek

Opracowała: Monika Zysk

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Sałatka z sałaty lodowej.
Sałatki Sałatka z sałaty lodowej.

Ta sałatka jest zdrowa, pełna witamin. Jest bardzo smaczna, prosta i szybka w...

Odsłon: 1487

30 min
5
Syrop z rabarbaru do naszej spiżarni
Przetwory Syrop z rabarbaru do naszej spiżarni

W naszym rodzinnym domu zapach gotujących się przetworów unosił się całymi dn...

Odsłon: 3015

60 min
5
Twarogowe racuchy
Śniadania Twarogowe racuchy

Puszyste twarogowe racuchy to danie, które sprawdzi się zarówno w roli pożywn...

Odsłon: 19510

15 min
22
Wiosenna sałatka z mix sałat.
Sałatki Wiosenna sałatka z mix sałat.

Ta sałatka to jedna z najprostszych sałatek jakie znam. Robi się ją błyskawic...

Odsłon: 4181

15 min
9
Szarlotka sypana.
Ciasta Szarlotka sypana.

Bardzo lubimy szarlotkę sypaną bo jest prosta i łatwa w przygotowaniu, ale ró...

Odsłon: 1400

30 min
6