Uczta Smaków - Czas na Wielkanoc

Babcia z Tiktoka pokazała, jak odtłuścić sos. Genialny trik

Zbyt duża ilość tłuszczu w sosie może skutecznie zniechęcić do jedzenia. Na szczęście są proste sposoby na jego usunięcie. Jeden z nich przedstawiła babcia z Tik Toka. Wystarczy mieć chochlę i kostki lodu. Zobacz, jakie to proste!

Sposób na usunięcie tłuszczu z sosu | Fot.123RF/Picsel/ Fot.@brunchwithbabs

Spis treści: 

Tik Tok to przestrzeń, w której można znaleźć znakomitą rozrywkę, sposoby na motywację do pracy i nauki, informacje ze świata, ciekawostki historyczne, a także praktyczne, domowe porady. Jedną z nich podzieliła się użytkowniczka @brunchwithbabs. Pokazała sposób na odtłuszczenie sosu.

Wielu osobom zdarzyło się ściągać z sosu, czy zupy tzw. oka, czyli plamy tłuszczu unoszącego się na powierzchni. Jednym z popularniejszych rozwiązań było usuwanie nadmiaru tłuszczu papierem pergaminowym. Ci, którzy mieli więcej cierpliwości, decydowali się również na odłożenie potrawy do lodówki, czekając, aż tłuszcz zbierze się na górze. Jednak w Tik-Toku użytkowniczki @brunchwithbabs możemy zobaczyć znacznie prostszy sposób!

Jak odtłuścić sos? Sposób z Tik-Toka

Autorka posta sama podkreśla, że jest to typowo babciny sposób. Do pozbycia się tłuszczu potrzebna jest tylko chochla, kostki lodu i oczywiście przygotowany wcześniej sos. Co trzeba robić dalej?

Babcia z Tik Toka radzi wypełnić chochlę po brzegi kostkami lodu. Następnie należy umieścić ją na środku wazy z sosem, nie zanurzając jednak chochli, a sprawiając, że dolna powierzchnia zetknie się zawartością naczynia. 

@brunchwithbabs You will never have to worry about greasy sauce or gravy again!!! #motherlyadvice #grandmasoftiktok #grandmatips ♬ original sound - everyone’s grandmother

Dlaczego tłuszcz przykleja się do chochli? 

Potem możemy być świadkiem, jak tłuszcz znajdujący się w sosie „lgnie” do chochelki, osadzając się na ściankach dolnej części. Dokładnie tam, gdzie przed chwilą włożyliśmy lód. To właśnie zimno przyciąga tłuszcz.

Następnie wystarczy wyjąć chochlę. Potem można wytrzeć spód papierowym ręcznikiem, pozbywając się tym samym tłuszczu. Całość najlepiej powtórzyć parę razy, do momentu usunięcia większej ilości tłuszczu.

Co zrobić, gdy sos wyszedł za tłusty? Inne pomysły

Sposób użytkowniczki @brunchwithbabs nie jest jedynym rozwiązaniem, jeśli chodzi o problem z nadmiarem tłuszczu w sosie. Prostym sposobem może być użycie papierowego ręcznika, który po przyłożeniu do otłuszczonej powierzchni, wchłonie substancję. W tym celu można też użyć papieru pergaminowego.

Jest też rozwiązanie dla cierpliwych. Gdy sos wyszedł za tłusty, można poczekać do jego ostudzenia, a następnie włożyć go do lodówki. Wystarczy kilka godzin, aby tłuszcz po obniżeniu temperatury odłożył się na wierzchu sosu. Następnie można użyć gazy i usunąć zbędny tłuszcz z przygotowanej potrawy.

Czytaj również:

Najlepsze danie z PRL? Makłowicz wspomina o jednej potrawie

Bije pączki na głowę. Kultowy przepis na pieróg z jabłkami od siostry Anastazji

Co dzieje się z ciałem, gdy co rano pijesz wodę z kurkumą? Widać od razu

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

30 min
6
15 min
3
30 min
15
60 min
12

Polecane artykuły

Informacje Pospolity chwast pomaga w odchudzaniu i nie tylko. Jak wykorzystać gwiazdnicę w kuchni?

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy wiele osób zaczyna szukać sposobu na szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Oczywiście podstawą odchu...

1
Informacje Zrób sok albo zupę z młodych listków. Trzustka będzie dobrze pracować, cukier się unormuje

Pokrzywa uznawana jest za popularny chwast, jednak kryje w sobie wiele właściwości leczniczych. W dodatku znajduje dość szerokie zastosowanie w kuc...

4
Informacje Gwiazdy ze świata piłki nożnej w "Hell's Kitchen"

Zapowiada się ostry mecz w Hell's Kitchen. Już w środę o godzinie 21:10 w Polsacie dwie drużyny pod okiem Szymona Marciniaka i Karoliny Bojar zmier...

1
Informacje Pasztet z cukinii. Rewelacyjnie prosty przepis

Warzywny pasztet z cukinii to idealny przepis, który może się przydać, kiedy zrobiłeś zbyt duże zakupy i nie masz pomysłu, jak wykorzystać zapasy t...

61