Najlepsze przepisy na ogórki

Sponsorowane

Naleśniki z dżemem – prosty posiłek dla całej rodziny

Naleśniki to danie, które można podawać zarówno na słodko, jak i na słono. Niemniej jednak największą popularnością cieszą się naleśniki z dżemem - proste w przygotowaniu, dorosłym kojarzące się z dzieciństwem, dzieciom natomiast ze smacznym obiadem. Jak przygotować idealne naleśniki z dżemem?

Naleśniki z dżemem - dlaczego warto się na nie skusić?

Naleśniki z dżemem większości z nas kojarzą się z dzieciństwem - serwowane były zazwyczaj na obiad lub jako deser czy kolacja na ciepło. Jest to danie bardzo proste w przygotowaniu, do którego będziemy potrzebować zaledwie kilku składników. Naleśniki najlepiej serwować od razu po usmażeniu, choć równie dobrze można z nich zrobić przekąskę na zimno i zabrać ze sobą na przykład na piknik. Danie to sprawdzi się także podczas przyjęć dla dzieci - najmłodsi uwielbiają naleśniki w różnych wersjach, jednak nie ulega wątpliwości, że najchętniej sięgają właśnie po te z dżemem.

Jak przygotować naleśniki z dżemem?

Do przygotowania naleśników z dżemem potrzebujemy:

Składniki

  • 2 szklanek mąki,
  • 2 jajek,
  • szklanki mleka,
  • szklanki wody mineralnej,
  • szczypty soli,
  • ulubionego dżemu.

Do miski wbijamy jajka, które mieszamy z mlekiem, wodą oraz solą. Na sam koniec do całości dodajemy mąkę, mieszamy. Ciasto jest gotowe od razu do przyrządzenia - na patelnię wylewamy cienką warstwę, smażąc najpierw z jednej, a następnie z drugiej strony. Powinno delikatnie się zarumienić - wtedy też można przełożyć na talerz gotowy naleśnik. Gdy nieco ostygnie, smarujemy go dżemem - na jeden naleśnik wystarczy jedna łyżeczka. Naleśnik zwijamy w rulon i gotowe!

Jak zrobić idealne naleśniki z dżemem?

Przygotowanie naleśników z dżemem nie jest trudne, jednak warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby cieszyć się smacznym, rozpływającym się w ustach ciastem. Zamiast zwykłem wody mineralnej możemy dodać wodę gazowaną - naleśniki będą wtedy pulchne. Jeśli nie mamy w domu wody gazowanej, nic straconego - wystarczy oddzielić białko jajka od żółta, a następnie żółtka dodać do ciasta, natomiast białka ubić na sztywną pianę. Dodajemy ją do ciasta na samym końcu, delikatnie mieszając.

Jak smażyć naleśniki?

Jeśli naleśniki często goszczą na naszym stole, warto zaopatrzyć się w specjalną patelnię do ich smażenia. Wiele z nich pozwala umożliwia przygotowywanie naleśników bez tłuszczu, jednak w przypadku, gdy ciasto przykleja się do patelni, należy smażyć je na odrobinie masła klarowanego lub oleju. Placki można także przygotować w naleśnikarce. Bez względu na to, w jaki sposób będziemy je smażyć, proporcje ciasta pozostają niezmienne. Smażenie idealnie cienkich naleśników to umiejętność, którą nabywa się z czasem, dlatego warto często przygotowywać dla siebie i rodziny placki z dodatkiem dżemu. 

Z jakim dżemem podawać naleśniki?

Naleśniki możemy podawać z dżemem o dowolnym smaku, zgodnie z naszymi preferencjami. Największą popularnością cieszy się dżem truskawkowy, jagodowy czy malinowy, jednak możemy również zdecydować się na nieco bardziej egotyczne smaki, na przykład ananasowy lub agrestowy. Naleśniki smakują najlepiej z dżemem domowej roboty, zawierającym spore kawałki owoców i minimalne ilości cukru. Niemniej, jednak jeśli nie mamy do dyspozycji dżemu domowej produkcji, możemy posiłkować się gotowym wyrobem ze słoiczka. Naleśniki z dżemem podajmy solo - takie właśnie smakują najlepiej. Jeśli jednak chcemy, aby prezentowały się na talerzu jeszcze lepiej, warto dodać do nich kleks bitej śmietany, polać sosem czekoladowym czy przyozdobić listkiem mięty. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Dodatki Smarowidło z cukinią

Świetna i zdrowa pasta do smarowania chleba. Pieczone warzywa i prażone pestk...

Odsłon: 18

15 min
1
15 min
13
Desery Torcik z opłatkiem Barbie

Torcik przygotowałam dla mojej 6 letniej wnusi Magdaleny. Torcik bardzo pros...

Odsłon: 188

>60 min
13

Polecane artykuły

Informacje Najlepsze ciasta z owocami. Te przepisy to absolutne klasyki wśród deserów

Ciasta z owocami są prawdziwym symbolem lata. Gdy trwa sezon na soczyste truskawki, maliny czy śliwki, warto z niego skorzystać i przygotować lekki...

3
Informacje Co zrobić z młodego czosnku? Możesz ukisić, upiec, a młode pędy zblanszować

Wraz z nadejściem wiosny i lata w sklepach i na straganach zaczynają pojawiać się sezonowe warzywa, a wśród nich młody czosnek – znany z intensywne...

9
Informacje Dania z resztek z grilla. Pierożki, frittata i forszmak z grillowanym mięsem

Lato to idealny moment na spotkania ze znajomymi przy ogrodowym grillu. Jeśli po całonocnym biesiadowaniu zostało ci dużo resztek, nie wyrzucaj ich...

2
Informacje Rewelacyjne ciasta z porzeczkami. 7 przepisów na każdą okazję

Porzeczki - w zależności od odmiany - charakteryzują się lekko cierpkim lub kwaśnym smakiem, który idealnie przełamuje słodycz. To właśnie dlatego...

26