Popularny drink jest wyjątkowo niebezpieczny

Zbliżający się sylwester dla wielu z nas stanie się okazją do wypicia kilku drinków. Warto jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą wyjątkowo zagrażać naszemu zdrowiu.

Fot. 123RF/Picsel

Jaki jest najpopularniejszy drink w polskich klubach? Barmani nie potrzebują wiele czasu, aby udzielić odpowiedzi na to pytanie: wódka zmieszana z napojem energetyzującym. Zwykle jest on wybierany przez młodych mężczyzn, którym zależy na szybkim upiciu się. Niestety, wielu z nich zapomina, że pozornie niewinny drink jest wyjątkowo niebezpieczny i zbiera śmiertelne żniwo.

Pobierz aplikację smaker

Ryzykowny koktajl

Naukowcy już od wielu lat zwracają uwagę na fakt, iż łączenie wódki z napojami energetyzującymi jest wyjątkowo niebezpieczne. Badania wykazały, iż osoby sięgające po tego typu drinki są zdecydowanie bardziej skłonne do podejmowania impulsywnych i ryzykownych zachowań niż te, które decydują się na picie tradycyjnych alkoholi i koktajli. Co więcej, naukowcy udowodnili związek pomiędzy wzrastającym poziomem agresji a spożyciem takich napojów.

Uczeni wskazują, iż popularne energetyki połączone z napojami wyskokowymi sprawiają, iż upijamy się znacznie szybciej, nie zdając sobie sprawy z naszego stanu. Za sprawą substancji pobudzających, które silnie odwadniają organizm oraz tuszują działanie alkoholu, czujemy się silniejsi, doenergetyzowani i bardziej czujni. Niestety, to tylko pozory, a kac, z jakim przyjdzie nam się borykać kolejnego dnia, będzie znacznie silny niż w przypadku spożywania innego rodzaju drinków.

Droga do uzależnienia

W ostatnim czasie australijscy naukowcy opublikowali niepokojące wyniki badań, wskazujące iż osoby wybierające alkohol połączony z napojem energetycznym wypijają znacznie więcej w porównaniu do badanych spożywających tradycyjne koktajle. Wszystko to za sprawą pozornej trzeźwości wywoływanej przez ten niebezpieczny drink. Ponadto, specjaliści zwracają uwagę na fakt, iż w przypadku osób łączących wódkę z energetykami znacząco wzrasta ryzyko uzależnienia, a nawet śmiertelnego przedawkowania alkoholu.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Jeśli borykasz się z problemami układu krążenia, powinieneś zapomnieć o piciu drinków, zawierających napoje energetyzujące. Zawarte w nich substancje zaburzają pracę serca, zwiększając częstotliwość jego skurczów oraz podnosząc ciśnienie tętnicze. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku osób, które nie są świadome swojej choroby.

Wiele osób po wypiciu napojów energetyzujących odczuwa nudności oraz kołatanie serca. Spożycie ich w dużej ilości zwiększa ryzyko wystąpienia zawału i udaru oraz może prowadzić do zatrzymania akcji serca, a w efekcie także do śmierci.

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Desery Karpatka Bobba

To ciasto jest jednym z kilku ciast, które sam robię. Ale nr 1 jest właśnie t...

Odsłon: 4812

>60 min
19
Konkurs
Przepis bierze udzial w konkursie
Desery Sernik truskawkowy na zimno

Sernik na zimno truskawkowy z galaretką , nie może go zabraknąć w sezonie tru...

Odsłon: 90

60 min
3
Konkurs
Przepis bierze udzial w konkursie
Desery Lody o smaku borówka-malina.

Domowe lody o smaku borówki-malina. Kolejna wersja pysznego deseru na bazie ś...

Odsłon: 55

>60 min
0
Desery Karpatka

Klasyczna karpatka. Ciasto parzone i krem budyniowy. Zrobiona samodzielnie...

Odsłon: 130

60 min
2

Polecane artykuły

Informacje Czy ziemniaki są tuczące?

Ziemniaki w różnym wydaniu, nie tylko jako dodatek do mięsa, goszczą w naszym menu. Często serwujemy je w postaci smażonej lub z kalorycznymi dodat...

0
Informacje Klarowny, pyszny rosół. Poznaj babciny sposób, dzięki któremu nigdy nie będzie mętny

Jak przygotować pyszny, domowy rosół, tak by nie wyszedł mętny? Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę podczas gotowania. Wystarczy kilka wskazówek, by...

43
Informacje Idealne kotlety schabowe – soczyste mięso i chrupiąca panierka. W czym tkwi sekret?

Kotlety schabowe są znanym i uwielbianym daniem w naszym kraju. Można uznać nawet, że jest to klasyka polskiej kuchni. Idealne kotlety są soczyste,...

36
Informacje Mrożona kawa z Tik-Toka. Idealny napój na upały

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy, ale w gorące dni masz ochotę na coś zimnego? Idealnym rozwiązaniem będzie kultowa mrożona kawa z Tik-Toka. Pysz...

0