Do góry

Książki

Na pociechę coś pysznego. Gotuj z Misiem i Tygryskiem

Najlepsze przepisy z kuchni Misia i Tygryska ? najpopularniejszych postaci z historyjek Janoscha. Zawsze wiedzieliśmy, że gotują pyszne rzeczy, teraz możemy skorzystać z bardzo prostych receptur i wskazówek. Zupy, desery i sałatki ? wspólna zabawa dzieci i rodziców w towarzystwie Misia, Tygryska, Mai Papai i Świnki.

Janosch to artystyczny fenomen, najpopularniejszy ilustrator i autor książek dla dzieci w Europie, grafik, malarz i pisarz. Urodził się w 1931 roku na Górnym Śląsku w robotniczym bieda?domu, familoku. W swoich powieściach i wspomnieniach wielokrotnie wraca na górnośląskie, wielokulturowe pogranicze. Stąd wywodzi się świat jego wrażeń i wspomnień, tu są korzenie jego fantazji. Rzeczywistością Janoscha stał się świat bajki, który realizował się twórczo w opowiadaniach o dziwnych zdarzeniach i ich ilustracjach. Jego cykl przygód Misia i Tygryska stał się popularny na całym świecie. Przenosi nas w krainę zabawy z gronie przyjaciół.

O serii:

Książka należy do serii bajek, w której głównymi bohaterami są Miś i Tygrysek. Pierwsza książeczka o ich przygodach ukazała się w Polsce w 1992 roku. Do tej pory wydano 16 pozycji. Książeczki Janoscha tłumaczone były na 30 języków, uhonorowane licznymi międzynarodowymi nagrodami, nagrywane na płyty i kasety. Na podstawie jego bajek zrealizowano wieloodcinkową serię filmów animowanych, oglądanych przez dzieci na całym świecie. O popularności Janoscha świadczy ponadto fakt, iż teatry dziecięce wystawiają spektakle oparte na motywach z jego książeczek, a jego rysunki zdobią kartki pocztowe, plakaty i kalendarze.

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń