Do góry

Newsy

Pięć dietetycznych mitów, w które wszyscy wierzą

Z odchudzaniem wiąże się ogromna ilość przekonań, które w wielu przypadkach okazują się zwykłym mitami. Zobaczcie, jak się odchudzać mądrze i nie wpaść w pułapkę „mądrych rad", które - zamiast ułatwiać - utrudniają zrzucanie nadmiernych kilogramów.

Fot. 123RF/Picsel

Wielu osobom dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i nieustannym odmawianiem sobie przyjemności. Aby przekonać się, czy rzeczywiście tak musi być, postanowiliśmy zrewidować kilka popularnych mitów na temat odchudzania.


Mit pierwszy: Desery są zakazane!

W odchudzaniu jest miejsce także na produkty słodkie czy ulubione przekąski. Ważne jest jednak, by je dobrze wybierać i z nimi nie przesadzać. Można wybierać mniejsze porcje, mniej tłuste i słodkie wersje swoich ulubionych łakoci i nie jeść ich zbyt często. Dieta nie musi się kojarzyć z głodowaniem i brakiem przyjemności jedzenia!

Niskokaloryczne przepisy na desery to świetny pomysł dla osób, które nie potrafią zrezygnować ze swoich ulubionych słodkości, a równocześnie wiedzą, że w ich przypadku dobrze byłoby zrzucić kilka kilogramów. Książka kucharska zawiera zarówno przepisy na desery na zimno, jak i pyszne wypieki.

Wiele osób nie jest w stanie wytrwać na swojej diecie odchudzającej dlatego, że nie potrafią odmówić sobie porcji ulubionych lodów czy czekolady. To prowadzi do poczucia winy i - w efekcie - do porzucania wybranej diety. A przecież jeśli wybierze się niewielką porcję, włączy się ją do diety i przeliczy kalorie, wcale nie musi zaburzyć dietetycznego planu. Nie poddawajmy się tak łatwo!

 

Zobacz też: 12 przepisów na zdrowe desery

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń