Do góry

Desery Przepis na:

Niebo w gębie - ''dietetyczny'' deser

Niebo w gębie - ''dietetyczny'' deser

Autor:

Przepisów i artykułów: 3 Ocena: 3

Dodano:

Odsłon: 734

Pyszny deser, którego głównym składnikiem są banany. Mus bananowy i dodatek czekolady... Niebo w gębie ;D

Składniki

 • 2 banany
 • 4-6 kostek mlecznej czekolady
 • ptasie mleczko
 • herbatniki waniliowe
1-2 os. 15 min łatwe tanie

Przygotowanie

 1. *SPÓD HERBATNIKOWY
  *WARSTWA 1
  Bardzo prosta warstwa podobnie jak deser. Aby wykonać spód potrzebne będą ''waniliowe'' herbatniki. Ja użyłam ciasteczek dla dzieci, są w kształcie zwierzątek. Mogą być też zwykłe, ale pamiętamy NIE SŁONE :D Więc przejdźmy do przygotowania. Kilka takich herbatniczków, lub jeden herbatnik (taki zwykły). Wkładamy do woreczka i wałkujemy. Wtedy musimy pamiętać by nie pokruszyć ich za bardzo. Muszą być nie za małe, nie mogą to być okruszki. Gdy mamy odpowiednio pokruszone, wysypujemy je na spód filiżanki/miseczki.

 2. *MUS BANANOWY
  *WARSTWA 2
  Kolejna banalna, lecz pyszna rzecz. Dwa banany które oczywiście obieramy. Kroimy w dosyć spore kawałki i miksujemy. Po tym, mamy już warstwę gotową. Nasz mus możemy przelać delikatnie na herbatniki.

 3. *CZEKOLADOWA POLEWA
  *WARSTWA 3
  A więc 4-6 kostek czekolady wkładamy na 1 min. do mikrofalówki. Jest to bardzo szybkie rozwiązanie, bo nie ma sensu rozpuszczać tak małej ilości w garnku. W tę minutkę możemy wypróbować kolejny szybki trik. A więc ptasie mleczko. Obkrajmy z niego czekoladę i kroimy w kostki. Wystarczą dwa kawałki ptasiego mleczka. Teraz wkładamy je do masy bananowej. Czekolada jest gotowa, więc nakrapiamy nasz deser. Gdy wykorzystamy już caŁą czekoladę, deser skończony. SMACZNEGO

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń