Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tarty zarówno w wersjach słonych jak i słodkich od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością. Ja proponuję wersję na spodzie biszkoptowym z orzeźwiającą pianką z pigwowca japońskiego i lekkim kremem malinowym. Eleganckiego wyglądu nadają rozetki z kremu malinowego oraz dekoracja z malin, bratków i listków mięty.
Forma do tarty o średnicy 28 cm: dno i boki formy dokładnie natłuszczamy i obsypujemy włoską mąką typ 00, worek cukierniczy, tylka zakręcona różyczka nr. 333
Danie, które najczęściej robimy po świętach wielkanocnych. Zawsze zostaje bia...
Odsłon: 91
Lekka kolacja. Polecam.
Odsłon: 139
Przepis dnia
Spaghetti lubi chyba każdy., To jest dodatkowo urozmaicone dodatkiem oliwek...
Odsłon: 4201
Aksamitna, jedwabista. My mówimy ... łysa. Kawałek posmarowany konfiturą wi...
Odsłon: 8667
Danie, które najczęściej robimy po świętach wielkanocnych. Zawsze zostaje bia...
Odsłon: 91
Lekka kolacja. Polecam.
Odsłon: 139
Przepis dnia
Spaghetti lubi chyba każdy., To jest dodatkowo urozmaicone dodatkiem oliwek...
Odsłon: 4201
Aksamitna, jedwabista. My mówimy ... łysa. Kawałek posmarowany konfiturą wi...
Odsłon: 8667
Składniki
Przygotowanie spodu do tarty: do miski wbijamy całe jajka. Dodajemy sól i cukier. Miksujemy do uzyskania puszystej masy. Dodajemy otartą skórkę z cytryny. Wlewamy mleko i olej, krótko miksujemy. Teraz przesiewamy mąkę, skrobię i proszek do pieczenia umieszczone w przesiewaczu. Miksujemy na najwolniejszych obrotach do uzyskania jednolitej masy. Pod koniec miksowania wlewamy sok cytrynowy. Ciasto wylewamy do przygotowanej formy i równo rozprowadzamy. Pieczemy w nagrzanym piekarniku do 160°C na złoty kolor około 20 minut. Zawsze sprawdzamy patyczkiem czy ciasto jest upieczone. Odwracamy do góry dnem i studzimy na kratce kuchennej.
Przygotowanie przecieru z pigwowca: kawałki pigwowca pozbawione gniazd nasiennych podlewamy wodą. Woda powinna sięgać do 3/4 wysokości owoców. Gotujemy na średnim ogniu, aż owoce zaczynają się rozpadać. Gorące owoce miksujemy blenderem na gładką masę. Odmierzamy 500 ml przecieru.
Przygotowanie pianki pigwowcowej: Przed przygotowaniem pianki należy miskę o średnicy 22 cm wyłożyć folią spożywczą i za pomocą pędzelka wysmarować olejem o neutralnym zapachu(łatwo oddzielimy folię od pianki). Żelatynę moczymy w wodzie, aby listki napęczniały. Do przecieru pigwowcowego dodajemy cukier, mieszamy. Zagotowujemy i gotujemy do rozpuszczenia cukru. Gorący przecier i odsączoną żelatynę umieszczamy w dzieży robota planetarnego. Nakładamy osłonę na dzieżę robota, gdyż masa na początku będzie chlapać. Zaczynamy ubijanie końcówką rózga na wolnych obrotach. Gdy masa zaczyna stygnąć zwiększamy obroty i ubijamy do uzyskania puszystej masy ( ubijanie może trwać ponad 30 minut, bo masa musi być mocno napowietrzona i bardzo puszysta). Masę przekładamy do wcześniej przygotowanej miski, wyrównujemy. Wierzch przykrywamy folią spożywczą. Wstawiamy na noc do lodówki.
Na spód biszkoptowy wykładamy piankę pigwowcową,
Krem malinowy: Do przetartych malin wsypujemy cukier, pektynę i dodajemy sok cytrynowy mieszamy, gotujemy około 4 minuty od momentu zagotowania. Jeśli mamy termometr cukierniczy to gotujemy do temperatury 105°C. Gdy syrop gotuje się 2 minuty, zaczynamy ubijać na sztywno białka z cream of tartar, końcówką rózga umieszczone w dzieży robota planetarnego (nie spuszczamy z oczu z gotującego się syropu).Do sztywnych białek ciągle miksując cienką strużką wlewamy owocowy syrop. Po skończeniu syropu masę miksujemy 5 minut (krem nawinie się na rózgę).
Cienką warstwą kremu malinowego smarujemy kopułkę pigwowcową. Resztę kremu wkładamy do worka cukierniczego z założoną tylką zakręcona różyczka 333. Bezpośrednio na kopułce wykonujemy dekorację z kremu malinowego.
Dekorujemy bratkami, malinami i listkami mięty.
Smacznego.