Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kolor i forma tego wypieku doskonale oddaje leśny klimat. Polecam nawet tym, którzy nie przepadają za szpinakiem- w tej formie Was na pewno oczaruje. Łamie stereotyp, że szpinak nie jest smaczny i pasuje jedynie do obiadu. W związku z tym, że nałogowo i pasjami zbieram grzyby, w mojej wersji powstały także kurki i podgrzybki, które ulepiłam z masy cukrowej.
Pieczenie, zdobienie pierniczków to cudowna zabawa dla dzieci i dorosłych. Z...
Odsłon: 438
Domowe wafle do deser mojego dzieciństwa z masą orzechową, dżemem z czarnej p...
Odsłon: 111
Pieczenie, zdobienie pierniczków to cudowna zabawa dla dzieci i dorosłych. Z...
Odsłon: 438
Domowe wafle do deser mojego dzieciństwa z masą orzechową, dżemem z czarnej p...
Odsłon: 111
Składniki
W dużej misce utrzeć mikserem jajka z cukrem na jednolitą, jasną masę. Powoli wlewać olej, nie przestając miksować, dodać olejek waniliowy. Mąkę połączyć z proszkiem do pieczenia i dodać do masy, połączyć mikserem (najpierw na niskich obrotach, by nie zapylić całej kuchni). Dodać osączony szpinak i delikatnie wymieszać mikserem do połączenia składników. Tortownicę 26 cm z grubsza przesmarować margaryną tak, aby papier do pieczenia dobrze przylegał. Wlać masę i piec ok. 45 - 50 minut w 180 stopniach Celsjusza. Sprawdzić patyczkiem, czy gotowe. Wyciągnąć z piekarnika, odpiąć obręcz, wystudzić, ściągnąć papier. Po przestudzeniu odciąć górę ciasta na 2/3 jego wysokości, odciętą część skruszyć palcami nad miską, spód przełożyć z powrotem do tortownicy.
Rozpuścić dokładnie galaretkę w 200 ml gorącej wody, przestudzić i wstawić na chwilę do lodówki, by lekko zaczęła tężeć. Ubić schłodzoną śmietankę na sztywno i pod koniec dodać cukier puder. Tężejącą galaretkę zahartować 2 łyżkami ubitej śmietany, wymieszać i powoli wlać całość do ubijanej śmietany. Na małych obrotach miksera połączyć do uzyskania jednolitej masy. Wyłożyć na biszkopt, wyrównać łyżką i pokryć okruszkami. Docisnąć na koniec z wierzchu ręką. Wstawić na całą noc do lodówki. Nie przejmujcie się, że przy krojeniu się osypuje lekko, to naturalne. Przed podaniem obsypać pestkami granata.
Z żółtej masy formować kurki w taki sposób, że turlać mały walec i jeden jego koniec rozpłaszczyć na płaski "kapselek", palcami lekko pofalować. Od spodu zrobić wykałaczką linie imitujące blaszki. Z brązowej masy utworzyć kapelusze dla podgrzybków i dokleić od spodu żółtą masę jako "gąbećzkę" i walec jako nóżkę.