Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sernik wiśniowy na zimno to jedno z najprostszych w przygotowaniu ciast, które dodatkowo nie wymaga pieczenia. Świetnie sprawdzi się szczególnie latem, kiedy nie tylko szukasz czegoś słodkiego, ale także i chłodnego.
Wymiary blachy: 30x20 cm
Idealny na kolację
Odsłon: 26
Prawie ostatnie zebrane bakłażany przeznaczyłam na klasyczne sycylijskie dani...
Odsłon: 74
Idealny na kolację
Odsłon: 26
Prawie ostatnie zebrane bakłażany przeznaczyłam na klasyczne sycylijskie dani...
Odsłon: 74
Składniki
Przygotuj spód. Masło rozpuść w garnuszku i ostudź. Biszkopty umieść w robocie kuchennym i zmiksuj je na proszek. Dodaj masło i kontynuuj miksowanie do uzyskania konsystencji mokrego piasku. Formę do pieczenia wyłożoną papierem o wymiarach 20x30 cm wyłóż papierem do pieczenia. Masą ciasteczkową wylep spód, mocno dociskając ją do dna. Wstaw blachę do lodówki.
Przygotuj warstwę serową. Żelatynę rozpuść w wodzie i pozostaw do napęcznienia na ok. 5 minut. Następnie podgrzej ją w mikrofalówce i wymieszaj. W dużej misce utrzyj mascarpone z połową cukru do całkowitego połączenia. W osobnej misce ubij śmietankę na sztywną pianę z dodatkiem drugiej połowy cukru i ekstraktu waniliowego. Do miski z ubitą śmietanką wlewaj powoli żelatynę, cały czas miksując. Następnie dodawaj po łyżce mascarpone, mieszając tylko do połączenia. Masę serową rozłóż na zimnym spodzie i wyrównaj. Wstaw całość ponownie do lodówki do całkowitego zastygnięcia, na ok. 3-4 godziny.
Przygotuj warstwę wiśniową. Jeśli używasz świeżych wiśni, usuń z nich pestki i pokrój na mniejsze cząstki. Podgrzej wodę i rozprowadź w niej galaretkę wiśniową, mieszając do całkowitego rozpuszczenia. Następnie dodaj wiśnie lub dżem wiśniowy. Odstaw do ostudzenia, do momentu aż zacznie lekko tężeć. Galaretkę wylej na sztywną już masę serową. Sernik wiśniowy wstaw do lodówki na co najmniej 3-4 godziny, do całkowitego zastygnięcia galaretki. Podawaj na zimno.