Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tort tęczowy, który robi wrażenie WOW i to nie tylko na dzieciach :)
Prosty w przygotowaniu, puszysty i smaczny sernik. Sernik przygotowany na spo...
Odsłon: 135
Dzisiaj zapraszam Was na deser zero waste. Został mi otwarty serek mascarpone...
Odsłon: 717
Prosty w przygotowaniu, puszysty i smaczny sernik. Sernik przygotowany na spo...
Odsłon: 135
Dzisiaj zapraszam Was na deser zero waste. Został mi otwarty serek mascarpone...
Odsłon: 717
Składniki
Masło utrzeć na białą masę dodając cukier. Następnie dodawać po jednym białku. Dodać trochę mleka i mąki, miksować do skończenia się składników. Ciasto podzielić na 6 części, można całość zważyć i podzielić. Najłatwiej jest piec w aluminiowych foremkach, średnica ok 21cm. Do pojedynczych foremek z ciastem dodać kolejno barwniki: czerwony, żółty, niebieski. Na kolejne kolory, czyli pomarańczowy - zmieszać barwniki żółty z czerwonym. Kolor fioletowy uzyskamy po połączeniu barwników czerwonego i niebieskiego. Kolor zielony to barwniki: niebieski i żółty. Kolory mogą różnić się kiedy są w cieście surowym a upieczonym. Blaty piec w temp. 190 stopni C, 15-20 min (do suchego patyczka). Do pieca wchodzą 3 foremki. Po upieczeniu zostawić ciasto do wystudzenia w foremkach. Użyłam składników o temperaturze pokojowej, barwniki Wiltona, w ilości ok. 1ml, barwniki są bardzo wydajne!
Masa: 900ml śmietanki kremówki 250g serka mascarpone 5-6 łyżek cukru pudru lub do smaku Ubić śmietankę na konsystencję gęstej śmietany, pod koniec dodać mascarpone i cukier, wymieszać już szpatułką. Trzeba uważać żeby nie ubić za mocno śmietanki.
Przełożenie tortu: - fioletowy blat, masa - niebieski, masa - zielony, masa, - żółty, masa - pomarańczowy, masa - czerwony, masa Całość wykończyć pozostałą masą. Bok tortu można udekorować zrumienionymi płatkami migdałowymi lub wiórkami czekolady. Na zdjęciu na górze tortu pokrojona galaretka.