Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tradycja polskiej kuchni, którą bardzo lubię :D
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 186
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 204
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2678
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1104
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 186
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 204
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2678
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1104
Składniki
Kapustę kiszoną odciskamy z soku, kroimy na mniejsze kawałki, wkładamy do dużego garnka, zalewamy zimną wodą i wstawiamy do gotowania. Cebulę kroimy w kostkę, szklimy delikatnie na oleju i dodajemy do kapusty wraz z pokrojonym ząbkiem czosnku, zielem angielskim i liściem laurowym, podsmażonymi na złoto żeberkami oraz sporą szczyptą mielonego kminku. Wszystko dusimy na małym ogniu od czasu do czasu mieszając. Grzyby (wcześniej namoczone) pokroić na mniejsze kawałki i dodać do garnka wraz z pokrojoną w kostkę kiełbasą podwawelską (można ją wcześniej przyrumienić). Wszystko zalać przecierem pomidorowym i gotować na małym ogniu przez około 2 godziny, pamiętając o mieszaniu co jakiś czas. Na godzinę przed końcem gotowania dodać suszone śliwki, sól, pieprz, ostrą paprykę i cukier do smaku. Bigos najlepiej smakuje na drugi dzień, a z każdym podgrzewaniem jest jeszcze smaczniejszy i bardziej wyrazisty. Życzę smacznego! :)