Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pyszna i aromatyczna o kremowej konsystencji.
Z przepisu wychodzi ok. 5 litrów fasolki po bretońsku.
Fasolę moczymy dzień wcześniej na noc.
Wylewamy wodę, płuczemy i gotujemy z wędzonymi żeberkami, listkami laurowymi, jałowcem, suszonymi borowikami i zielem angielskim na niewielkim ogniu pod przykryciem.
Po zagotowaniu dodajemy suchą cebulę i suszone płatki czosnku, maksymalnie po jednej łyżeczce.
Po około 30 minutach gotowania na niewielkim ogniu, gdy mięso już jest miękkie, wyjmujemy je i oddzielamy od kości. Mięso takie kroimy i można je już umieścić w garnku lub podpiec przez 20 minut w piekarniku nagrzanym do 230 stopni.
Na patelni wysmażamy pokrojony w kostkę boczek, następnie go zdejmujemy i na tym samym tłuszczu z boczku smażymy ciągle mieszając pokrojoną kiełbasę, potem jedną cebulę z 2 ząbkami czosnku. Wrzucamy do gotującej się fasolki.
Jedną skrojoną cebulę zostawiamy na patelni i dłużej ją smażymy, odstawiamy.
Do fasolki al dente dodajemy resztę przypraw suchych oraz koncentrat pomidorowy który doda kwaskowatości i słodyczy.
Na patelni rozpuszczamy niewielką ilość oleju i smażymy na nim drugą cebulę, solimy, pieprzymy ciągle mieszając, gdy jest już podsmażona dodajemy masło, gdy się roztopi mąkę ciągle mieszając. Zrobi się zasmażka do której po woli, ciągle mieszając dolewamy 250ml zimnego mleka, zawiesina jest gęsta, dolewamy do niej cały czas niewielką ilość wywaru z fasolki, ciągle mieszając.
Cały proces może trwać ok 15 minut ale warto poświęcić na niego czas bo w efekcie wychodzi bardzo kremowa, wędzona zawiesina o smaku smażonej cebulki. Taki bardzo gęsty sos wlewamy do garnka, mieszamy i gotujemy jeszcze przynajmniej 10 minut.
Danie trzeba smakować i w razie potrzeby doprawić, solą, papryka ostrą, pieprzem czy ziołami. Na talerzu danie można ozdobić zielona pietruszką.
Fasola po krótkim ostygnięciu będzie jeszcze gęstniała, zwłaszcza na drugi dzień po pobycie w lodówce dlatego ważne jest aby nie była zbyt ciężka zaraz po ugotowaniu.
Smacznego!
Dzisiaj pyszna fasolka po bretońsku, danie jednogarnkowe, które uwielbiam. Fa...
Odsłon: 3946
Czas na specjały kuchni wietnamskiej, które na co dzień można dostać w popula...
Odsłon: 53563
Przepis dnia
Uwielbiam ciasta z orzechami i kajmakiem, to połączenie jest doskonałe. Takie...
Odsłon: 14127
Poniższy przepis na żeberka funkcjonuje w naszej rodzinie już jakiś czas. Ki...
Odsłon: 166521
Feta idealnie komponuje się ze świeżą sałatą! Kolejna propozycja na bardzo sz...
Odsłon: 30
Czas na specjały kuchni wietnamskiej, które na co dzień można dostać w popula...
Odsłon: 53563
Przepis dnia
Uwielbiam ciasta z orzechami i kajmakiem, to połączenie jest doskonałe. Takie...
Odsłon: 14127
Poniższy przepis na żeberka funkcjonuje w naszej rodzinie już jakiś czas. Ki...
Odsłon: 166521
Feta idealnie komponuje się ze świeżą sałatą! Kolejna propozycja na bardzo sz...
Odsłon: 30
Składniki
Z przepisu wychodzi ok. 5 litrów fasolki po bretońsku. Fasolę moczymy dzień wcześniej na noc. Wylewamy wodę, płuczemy i gotujemy z wędzonymi żeberkami, listkami laurowymi, jałowcem, suszonymi borowikami i zielem angielskim na niewielkim ogniu pod przykryciem. Po zagotowaniu dodajemy suchą cebulę i suszone płatki czosnku, maksymalnie po jednej łyżeczce. Po około 30 minutach gotowania na niewielkim ogniu, gdy mięso już jest miękkie, wyjmujemy je i oddzielamy od kości. Mięso takie kroimy i można je już umieścić w garnku lub podpiec przez 20 minut w piekarniku nagrzanym do 230 stopni. Na patelni wysmażamy pokrojony w kostkę boczek, następnie go zdejmujemy i na tym samym tłuszczu z boczku smażymy ciągle mieszając pokrojoną kiełbasę, potem jedną cebulę z 2 ząbkami czosnku. Wrzucamy do gotującej się fasolki. Jedną skrojoną cebulę zostawiamy na patelni i dłużej ją smażymy, odstawiamy. Do fasolki al dente dodajemy resztę przypraw suchych oraz koncentrat pomidorowy który doda kwaskowatości i słodyczy. Na patelni rozpuszczamy niewielką ilość oleju i smażymy na nim drugą cebulę, solimy, pieprzymy ciągle mieszając, gdy jest już podsmażona dodajemy masło, gdy się roztopi mąkę ciągle mieszając. Zrobi się zasmażka do której po woli, ciągle mieszając dolewamy 250ml zimnego mleka, zawiesina jest gęsta, dolewamy do niej cały czas niewielką ilość wywaru z fasolki, ciągle mieszając. Cały proces może trwać ok 15 minut ale warto poświęcić na niego czas bo w efekcie wychodzi bardzo kremowa, wędzona zawiesina o smaku smażonej cebulki. Taki bardzo gęsty sos wlewamy do garnka, mieszamy i gotujemy jeszcze przynajmniej 10 minut. Danie trzeba smakować i w razie potrzeby doprawić, solą, papryka ostrą, pieprzem czy ziołami. Na talerzu danie można ozdobić zielona pietruszką. Fasola po krótkim ostygnięciu będzie jeszcze gęstniała, zwłaszcza na drugi dzień po pobycie w lodówce dlatego ważne jest aby nie była zbyt ciężka zaraz po ugotowaniu. Smacznego!
Przepisy Dania główne
Dania główne
Żeberka gotowane i smażone
Dania główne
Szarpana wieprzowina
Dania główne
Szparagi z makaronem i sosem
Dania główne
Smażone kurze bioderka, ziemniaki i marynowane ogóreczki.
Żeberka gotowane i smażone
Żeberka dzisiejsze to smaczny obiad dla mojej rodziny. Przygotowanie ich to...
Odsłon: 84
Szarpana wieprzowina
Dzisiaj zapraszam na uniwersalną propozycję obiadowo-kolacyjną, czyli szarpan...
Odsłon: 135