Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Z każdego jesiennego grzybobrania przynoszę przynajmniej kilkanaście pięknych grzybów, takich, że mogę suszyć całe kapelusze, aby na wigilię przygotować z nich panierowane borowiki. Jest to jedno z naszych ulubionych dań wigilijnych. Kapelusze muszą być piękne, zdrowe i dość duże, żeby łatwo było je panierować i smażyć w wigilijny wieczór. Takie „kotlety” smakują świetnie, a przy tym zaskakująco, bo zupełnie inaczej, niż np. panierowane boczniaki. Koniecznie musisz ich spróbować!
Jednogarnkowe danie, szybkie i proste do przygotowania, pyszne i syte. Gulasz...
Odsłon: 277
Jednogarnkowe danie, szybkie i proste do przygotowania, pyszne i syte. Gulasz...
Odsłon: 277
Składniki
Odpowiednią ilość całych kapeluszy suszonych borowików wypłucz, a następnie zalej świeżą wodą. Poziom wody powinien sięgać kilka centymetrów powyżej poziomu grzybów. Pozostaw do namoczenia, najlepiej na całą noc.
Następnego dnia gotuj grzyby w wodzie, w której się moczyły. Podczas gotowania dodaj mielony pieprz i sól do smaku. Przypraw należy użyć raczej sporo, na krawędzi „przeprzyprawienia”, żeby po usmażeniu panierowane borowiki były doskonałe w smaku. Ugotowane grzyby odcedź na sicie, ale nie wylewaj grzybowego wywaru! Przeznacz go na sos, który też można podać na wigilijny stół, bo jest świetny zarówno do klusek, jak i do ziemniaków. A przepis na doskonały sos grzybowy znajdziesz na blogu.
Ugotowane i ostudzone kapelusze grzybów panieruj kolejno w mące, roztrzepanym jajku lub jego zamienniku i w bułce tartej, a następnie smaż na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na rumiano.
Myślę, że panierować każdy umie i nie muszę pokazywać tego procesu.
Usmażone panierowane borowiki odsącz na papierowym ręczniku w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu, a następnie możesz podawać gotowe kotleciki na wigilijny lub świąteczny stół.
Na zimno też są pyszne, ale w razie potrzeby można je odgrzać w dowolny sposób, czyli na patelni, w piekarniku, w airfryerze, a nawet w mikrofalówce.
Smacznego!