Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Wypróbowany przepis na "Ciasto z jabłkami i śliwkami"
Masz ochotę na pizzę, ale szukasz lżejszej i szybszej opcji? Ten przepis na p...
Odsłon: 336
Dziś postanowiłam trochę inaczej ugotować moja zupę niż dotychczas. Zwykle ni...
Odsłon: 561
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 1042
Masz ochotę na pizzę, ale szukasz lżejszej i szybszej opcji? Ten przepis na p...
Odsłon: 336
Dziś postanowiłam trochę inaczej ugotować moja zupę niż dotychczas. Zwykle ni...
Odsłon: 561
Polecam, pyszna zupa.
Odsłon: 1042
Składniki
Śliwki umyj, osusz; usuń pestki. Jabłka umyj, obierz ze skórki, a następnie przekrój na pół i usuń gniazda nasienne, a miąższ pokrój w plastry.
Z mąki, masła oraz cukru pudru przygotuj kruszonkę.
Miękkie masło na ciasto włóż do miski i dokładnie utrzyj z cukrem na puch. Następnie stopniowo dodawaj po jednym żółtku, cały czas ucierając. W osobnej misce ubij sztywną pianę z białek z dodatkiem szczypty soli.
Do kremu z masła i żółtek dodawaj na zmianę po porcji mąki oraz sztywnej piany z białek. Powstałe ciasto wlej do formy do pieczenia wysmarowanej tłuszczem i wysypanej mąką.
Na cieście rozłóż owoce, układając je na przemian: plasterki jabłek i połówki śliwek. Gdy wszystkie rozłożysz, posyp je wcześniej przygotowaną kruszonką. Ciasto piecz około 40 minut w piekarniku nagrzanym uprzednio do temperatury 180°C.
Po wyjęciu z pieca ciasto posyp cukrem pudrem i odstaw do całkowitego ostygnięcia. Dopiero wtedy pokrój je na mniejsze porcje.
(bez czasu oczekiwania): 30 minut Porcja: 355 kilokaloriiŹródło: Świat i Ludzie