Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
jak byłam mała babcia takie robiła! teraz ja zrobiłam dla bratanicy
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 149
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 173
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2657
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1087
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 149
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 173
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2657
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1087
Składniki
Bite faworki bije się aby miały bardzo ładne bąbelki. Na stolnicę wysypuję mąkę, sól, cukier, w dołek wlewam żółtka i dodaję śmietanę. Przepis jest dosyć dokładny i powinno wyjść ciasto jak na pierogi. Jeśli jest za suche to zawsze można dobić żółtko, lub dodać śmietany. Uformowane ciasto obijam wałkiem przez 10 minut aż w cieście zaczną się tworzyć płaskie bąble. Potem ciasto powinno odpocząć godzinę pod ścierką. Później wystarczy rozwałkować, pokroić, zawinąć i usmażyć na smalcu lub oleju rzepakowym. Bardzo łatwy przepis ale trzeba w faworki włożyć trochę serca i siły :)