Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Tego tortu nie trzeba zbytnio rekomendować. To jest ciasto, które zawsze i wszystkim smakuje, do tego pięknie się prezentuje i co najważniejsze, wcale nie jest trudne do upieczenia!
Jednogarnkowe danie, szybkie i proste do przygotowania, pyszne i syte. Gulasz...
Odsłon: 249
Jednogarnkowe danie, szybkie i proste do przygotowania, pyszne i syte. Gulasz...
Odsłon: 249
Składniki
Pieczemy biszkopt. Do misy miksera wbijamy jajka +dwa białka. Wsypujemy cukier wanilinowy i zaczynamy ubijać masę na małych obrotach. Dodajemy skrobię, cały czas ubijamy na małych obrotach, aby skrobia dokładnie wymieszała się z jajkami. Następnie dosypujemy cały cukier, zwiększamy obroty do maksimum i ubijamy masę 10 minut, aż stanie się puszysta, jasna i trzykrotnie powiększy objętość. W miseczce łączymy suche składniki: przesiewamy mąkę i proszek do pieczenia, mieszamy je z wiórkami kokosowymi. Zmniejszamy obroty miksera do minimum i powoli, po łyżce wsypujemy do masy jajecznej suche składniki na przemian z mlekiem, tylko do połączenia składników. Na koniec należy przemieszać ciasto łopatką silikonową. Gotowe ciasto przelewamy do formy wyłożonej na dnie papierem do pieczenia i wkładamy do piekarnika nagrzanego do temp. 170 °C na 40 minut (do suchego patyczka). Upieczony biszkopt lekko studzimy i ostrożnie wyjmujemy z formy, odkładamy na kuchenną kratkę, dnem do góry, studzimy całkowicie. Następnie owijamy go folią spożywczą i wkładamy do lodówki na 3-4 godziny. Dopiero po tym czasie przekrawamy go na trzy blaty i odcinamy ciemny wierzch. Biszkopt możemy upiec dzień wcześniej.
Kręcimy krem rafaello. 300 ml mleka wlewamy do rondelka o grubym dnie i doprowadzamy do wrzenia. W tym czasie skrobię, cukier wanilinowy i 50 ml mleka łączymy, aby nie było grudek i wlewamy do mleka skondensowanego, mieszamy. Gorące mleko zdejmujemy z ognia i cienką strużką wlewamy do niego mleko skondensowane ze skrobią. Mieszamy masę intensywnie rózgą, wstawiamy na mały ogień. Doprowadzamy do wrzenia i jak tylko pojawią się pierwsze bąbelki, zdejmujemy masę z ognia. Wsypujemy od razu wiórki kokosowe, mieszamy, przelewamy masę do miski. Przykrywamy ją folią spożywczą „w kontakt”, aby nie tworzył się kożuch. Odstawiamy do przestudzenia do temp. pokojowej. Miękkie masło (temp. pokojowa) rozbijamy mikserem na puch, dodajemy do niego po 2 łyżki masy kokosowej i miksujemy tylko do połączenia składników. Na koniec dodajemy do kremu startą białą czekoladę. Mieszamy. Krem gotowy.
Składamy tort. Z kremu rafaello odkładamy 4 łyżki. Resztę dzielimy na dwie części. Dolny blat biszkoptu układamy na paterze. Nasączamy go i nakładamy krem. Wyrównujemy go, przykrywamy drugą warstwą biszkoptu, nasączamy i znowu kładziemy krem.
Ostatni biszkopt nasączamy i całość pokrywamy odłożonym kremem. Posypujemy tort wiórkami kokosowymi i na górę kładziemy pralinki rafaello. Odkładamy tort na 3-4 godziny do lodówki.
Tort rafaello gotowy! Nasze rady: Jeśli lubimy piec ciasta i pieczemy ich dużo zaopatrzmy się w skrobię kukurydzianą i ją dodawajmy do ciast zamiast skrobi ziemniaczanej (w takich samych proporcjach). Ciasta wychodzą smaczniejsze, a w niektórych przepisach wręcz zaleca się stosować tylko tę skrobię. Jest niedroga i można ją kupić w internecie bez problemu. Wiórki kokosowe dodawane do ciasta i kremu warto lekko rozdrobnić blenderem. Blendować do momentu, aż poczujemy zapach kokosu. Tort będzie bardziej aromatyczny. Pralinki rafaello możemy użyć gotowe lub sami zrobić sposobem domowym. Oto przepis: https://smaker.pl/przepisy-desery/przepis-pralinki-kokosowe-domowym-sposobem,1993766,walek.html