Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Przekąska w postaci boczku ze śliwką została skomponowana tak, aby smakowała wszystkim – najpierw lekko słona, potem całkiem słodka, stanowiąc pyszny kontrast. Aby ubogacić smak przystawki możesz faszerować śliwki migdałami, orzechami włoskimi lub pleśniowym serem. Śliwki warto zastąpić suszonymi morelami lub daktylami albo przygotować szalony mix tych wszystkich smaków. Boczek ze śliwką smakuje świetnie na ciepło i na zimno, a jego przygotowanie zajmie ci tyle, co przerwa na reklamy podczas oglądania ulubionego programu.
W dniu takim jak dziś szarym , burym i wiejącym naszło mnie na coś pysznego,...
Odsłon: 79
Polecam. Doskonale pasują na andrzejki, katarzynki, mikołajki, pod choinkę.
Odsłon: 53
W dniu takim jak dziś szarym , burym i wiejącym naszło mnie na coś pysznego,...
Odsłon: 79
Polecam. Doskonale pasują na andrzejki, katarzynki, mikołajki, pod choinkę.
Odsłon: 53
Składniki
Podany przepis obejmuje przygotowanie 12 porcji. W razie potrzeby zwiększ składniki do uzyskania pożądanej ilości. Pamiętaj, że na jeden plasterek boczku przypadają dwa suszone owoce.
Na desce rozwiń plasterki boczku i przetnij je wzdłuż na pół. Na górnej krawędzi mięsa połóż śliwkę i zwiń, owijając ją ciasno wokół suszonego owocu. Wbij wykałaczkę przez środek koreczka. Powtórz czynność z pozostałymi plasterkami boczku i śliwkami.
Na blasze wyłożonej papierem do pieczenia umieść śliwki w boczku i wstaw do pieca nagrzanego do 200° C na 10-15 minut, przewracając z połowie pieczenia, aż boczek będzie lekko chrupiący z obu stron. Przystawkę możesz także usmażyć na patelni na łyżce tłuszczu z obydwu stron na złoty kolor. Podczas smażenia pamiętaj, aby przewracać boczek w śliwce w ten sposób, by plasterek mięsa się nie rozwinął. Po przygotowaniu przekąski podawaj od razu.