Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Galaretę z wieprzowiny robi się przeważnie z nóżek lub golonek, ale nie każdy lubi to mięso, a zwłaszcza skórki i tłuszczyk. Proponujemy więc mięso z żeberek z dodatkiem warzyw. Taka galareta jest równie smaczna i znacznie mniej tłusta.
Super propozycja na wykorzystanie dojrzałych bananów.
Odsłon: 2278
Domowa wędlina najlepsza.
Odsłon: 27435
Przepis dnia
Na Wigilijnym stole króluje oczywiście karp. Warto jednak przygotować również...
Odsłon: 26996
Super propozycja na wykorzystanie dojrzałych bananów.
Odsłon: 2278
Domowa wędlina najlepsza.
Odsłon: 27435
Przepis dnia
Na Wigilijnym stole króluje oczywiście karp. Warto jednak przygotować również...
Odsłon: 26996
Składniki
Mięso myjemy, kurze łapki pozbawiamy pazurków. Przekładamy do garnka. Dodajemy obraną marchew i seler oraz cebulę w łupinie. Zalewamy całość wodą tak, aby tylko przykryła mięso i warzywa. Dorzucamy liście laurowe, ziele angielskie. Wstawiamy garnek na ogień i doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień , wywar tylko mrugać jak rosół i zbieramy szumowiny. W tym momencie dodajemy łyżeczkę soli i odrobinę pieprzu do smaku.
Gotujemy całość pod przykryciem, aż mięso będzie bardzo miękkie. U nas to trwało prawie trzy godziny.
W tym czasie groszek mrożony wrzucamy do wrzącej i osolonej wody i gotujemy 10-15 minut (do miękkości). Następnie odcedzamy groszek i studzimy.
Seler i marchewkę wyjmujemy z wywaru po godzinie, również studzimy. W misce ( nasza ma średnicę 20 cm) układamy na dnie plaster jajka i wokół niego pokrojoną w kostkę marchewkę oraz groszek.
Miękkie mięso z żeberek oddzielamy od kości, szarpiemy i układamy na warzywach. Dodajemy resztę marchewki i selera pokrojonego w kostkę żeby zapełnić 3/4 miski.
Wywar przecedzamy i dopełniamy gorącą wodą, aby mieć 1 litr płynu. Podgrzewamy go, zestawiamy z ognia i dodajemy żelatynę. Dokładnie mieszamy do rozpuszczenia żelatyny. Próbujemy czy wywar jest dosyć słony, ewentualnie dosalamy. Mięso w misce zalewamy ostrożnie gotowym, gorącym płynem. Studzimy i wstawiamy do lodówki na kilka godzin do całkowitego stężenia. Gotową galaretę podajemy skropioną sokiem z cytryny lub octem (polecamy ocet ryżowy).
Galareta z żeberek wieprzowych gotowa!