Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Dawniej kiszenie ogórków odbywało się w dębowych beczkach. Jednak nie musisz martwić się o takie akcesoria, by przyrządzić własne ogórki kiszone po staropolsku. Wystarczy ci szklany słoik oraz odrobina charakterystycznych przypraw i dodatków: korzeń chrzanu, baldachy koperku, aromatyczny czosnek czy czarny pieprz. Z tego przepisu ogórki wychodzą chrupiące o zbalansowanym smaku. Idealne jako składnik sałatek, kanapek czy uwielbianej przez wszystkich zupy ogórkowej.
Pieczenie, zdobienie pierniczków to cudowna zabawa dla dzieci i dorosłych. Z...
Odsłon: 513
Polecam. Zawsze szybko znika ze stołu.
Odsłon: 413
Pieczenie, zdobienie pierniczków to cudowna zabawa dla dzieci i dorosłych. Z...
Odsłon: 513
Polecam. Zawsze szybko znika ze stołu.
Odsłon: 413
Składniki
Umyj ogórki i przełóż do dużej miski. Zalej wodą i zostaw na 3-4 godziny. Ten zabieg sprawi, że będę świeże i chrupiące.
W międzyczasie przygotuj wszystkie przyprawy. Obierz gałązki porzeczek z liści. Obierz i pokrój chrzan, a czosnek pozbaw łupin. Na dno czystego słoika połóż gałązkę porzeczki, baldaszek kopru, liść laurowy, ziele angielskie, kilka ziaren czarnego pieprzu i ząbków czosnku. Wymoczone ogórki ciasno układaj w słoikach, zaczynając od tych prostych i większych warzyw. Na wierzchu umieść baldaszek kopru.
Wsyp sól do garnka lub naczynia i zalej ją czystą, zimną wodą. Dobrze wymieszaj łyżką, aby sól się rozpuściła i pozwól solance odstać przez 10 minut. Następnie wlewaj słoną wodę do ogórków, aby zakryć ich powierzchnię. Mocno zakręć słoiki zakrętkami.
Odstaw słoiki w ciepłe miejsce na tydzień. Pamiętaj, że proces kiszenia trwa i sok może wypływać na zewnątrz słoika. Po tym czasie możesz przenieść ogórki do spiżarni i przechowuj je tam przez całą zimę.