Uczta Smaków – Kuchnie świata

VII MIEDZYNARODOWY FESTIWAL ZUPY Kraków - Kazimierz - Plac Nowy

W tym roku Festiwal odbędzie się 24 maja. Jak co roku zorganizowany zostanie konkurs na najlepszą zupę przygotowaną przez kucharzy - amatorów, a także przez profesjonalistów - restauratorów z całego Krakowa i regionu. Najlepsze zupy zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Paterą, oceniać je będzie specjalnie powołane "gastronomiczne" jury Pod przewodnictwem, Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.

Tradycją imprezy jest wspólne gotowanie przez wszystkich kucharzy zupy "placówki". Nazwa jest również pomysłem kazimierskich i krakowskich restauratorów - w wielkim garze lądują bowiem wszystkie warzywa, które można kupić na straganach na placu Nowym. "Placówka" jest wiec zupą tradycyjną, ale co rok smakuje inaczej.

Podczas trwającej całe popołudnie i wieczór (i noc) imprezy, konkursowych zup będą mogli spróbować wszyscy, którzy zawitają na Kazimierz. To miejsce wydaje się idealne dla imprezy takiej jak Festiwal Zupy. W ciągu ostatnich 10 lat właśnie Kazimierz stał się jednym z najpopularniejszych miejsc Krakowa, do którego ściągają studenci, turyści, starsi i młodsi - po prostu wszyscy, którzy lubią magiczne miejsca. Centralnym punktem festiwalu będzie Plac Nowy, gdzie oprócz degustacji zup będzie można zrzucić kalorie przy muzyce.

Program artystyczny jest tak skomponowany, by można było się dobrze bawić, a jednocześnie poczuć szczególny klimat Kazimierza, w którym jak w tyglu (ZUPY!) mieszają się smaki i style, a jednak każdy odnajduje w nim intuicyjnie specyfikę miejsca.

W tym roku wystąpią: Paulina Bisztyga, Zespły: Frittata, Trzy Dni Pźniej, Beamy Light, World Trans System z Francji, Kabaret PUK, Kabaret Kuzyni oraz aktorzy Teatru KTO.

Poza Placem, zupy będzie można skosztować we wszystkich uliczkach Kazimierza, będą serwować je restauracje, bary i puby, które wraz z zupą przygotują także inne atrakcje kulinarno - artystyczne. Późnym wieczorem wszyscy spotkają się na ogłoszeniu wyników, które będzie pretekstem do dalszej zabawy i kulinarnych dysput.

W zeszłorocznym festiwalu wzięło udział kilkudziesięciu restauratorów, a odwiedziło go około 30 tysięcy osób. O imprezie głośno było w mediach - zarówno zapowiedzi jak i relacje zamieściły wszystkie krakowskie gazety, radiostacje oraz TVP. Wzorem ubiegłych lat także i w tym roku organizatorzy zapewniają odpowiednią promocję: plakaty, ulotki a także specjalne wydanie Gazety Wyborczej w całości poświęcone Festiwalowi.

Wszystkie informacje pochodzą od Teatru KTO.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
77
Zupy Zupa z kalarepy zabielana śmietaną

Mam dziś dla was propozycję na pyszną zupę z kalarepy, chcecie przepis więc z...

Odsłon: 167

15 min
3

Polecane artykuły

Informacje Po co dodawać skorupki jaj do kawy? Wystarczy szczypta, by poczuć różnicę

Po co dodawać skorupki jaj do kawy? Okazuje się, że dzięki nim smak tego napoju staje się jeszcze lepszy. Zobacz, jak parzyć kawę z dodatkiem skoru...

9
Informacje Jak piec chleb na liściu?

Pieczenie chleba jest sztuką, której wiele osób uczy się przez długie lata swojego życia, ciągle udoskonalając przepis i starając się stworzyć jesz...

5
Informacje Jak zrobić zakwas na chleb?

Jaki jest najlepszy chleb? Miłośnicy tradycyjnej kuchni odpowiedzą z pewnością, że ten przygotowany na zakwasie. Jeśli zamierzasz upiec chleb w dom...

42
Informacje Maleńkie ziarenka wymiatają cholesterol z tętnic jak odkurzacz. Na co jeszcze pomaga olej z pestek porzeczki?

Specjaliści wskazują, że aż 21 mln Polaków ma podwyższony poziom cholesterolu. Brak badań lub chęci leczenia się doprowadzają do miażdżycy i stanów...

169