Do góry

Newsy

Zioła pomogą w odchudzaniu

O leczniczych właściwościach ziół wiemy od wieków, a przepisy i informacje o nich przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie. Już najwyższa pora, aby wiedza naszych przodków pomogła nam w odchudzaniu.

Fot. 123RF/Picsel

Stopniowo coraz bardziej przekonujemy się do ziół, a z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się fitoterapia, czyli leczenie ziołami. Niektóre znajdują już powszechne zastosowanie w naszej kuchni lub korzystamy z nich przy okazji domowego leczenia dolegliwości. Warto również odkryć te niepozorne, których nie posądzilibyśmy o działania wspomagające odchudzanie i oczyszczanie. Ich przewaga nad suplementami diety i różnymi środkami mającymi wspomagać proces odchudzania pochodzi z natury, przez co są znacznie zdrowsze i mniej szkodliwe dla naszego organizmu. Oto zestawienie sześciu ogólnie dostępnych ziół, dzięki którym przyspieszysz swój proces odchudzania, a przy okazji zapobiegniesz niektórym schorzeniom.

Mniszek lekarski

Na pewno każdy widział jego charakterystyczne, żółte kwiaty na łące, lub polanie, ponieważ mniszek rośnie dziko na przydrożach całej Europy, Azji i obu Ameryk. Często pojawia się w naszych ogrodach, a my uważamy go za chwast. Bardzo niesłusznie, ponieważ wykazuje on właściwości przeciwnowotworowe, oraz obniża poziom glukozy we krwi. Jak pomoże w odchudzaniu? Odwar z korzenia mniszka zadziała pobudzająco na wydzielanie soku żołądkowego, a związki czynne tej rośliny są w stanie znormalizować cały proces trawienia.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń