Książka ta ma niesamowitą moc, a wszystko to zasługa kaszy jaglanej - pomaga schudnąć, oczyścić organizm, pozbyć się alergii pokarmowych, zmęczenia i infekcji. Pomaga żyć! Detoks czas zacząć!
Z tej książki dowiesz się:
-jak przeprowadzić detoks i co jeść po detoksie
-jak uporać się z infekcjami
-jak zaplanować detoks po ciąży
-jak połączyć bieganie z detoksem.
"Jaglany Detoks uderza ponownie i to ze zdwojoną siłą. To nie tylko książka z przepisami, ale przede wszystkim książka o tym, jak znaleźć sposób na życie i odkryć na nowo zapomnianą mądrość o leczniczej mocy pożywienia. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!" - Paweł Łukasik i Grzegorz Targosz,autorzy książki "Kipi kasza"
O autorze:
Marek Zaremba - dyplomowany dietoterapeuta, specjalista medycyny komórkowej i terapeuta I stopnia medycyny św. Hildegardy. Autor bloga gotujzdrowo.com. Od kilku lat prowadziwarsztaty kulinarne w akademii kulinarnej Kulinare Gotuj Zdrowo! Kocha gotowanie i wszystko, co z nim związane. Pasjonuje się fotografią kulinarną.
Wydawnictwo Pascal
Data premiery: 2016-10-26
PASZTET JAGLANY Z CUKINIĄ I SUSZONYMI POMIDORAMI
Składniki na 1 foremkę:
- 100 g czerwonej soczewicy
- ½ szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- 1 łyżka mielonego siemienia lnianego
- 1 średnia cukinia
- 1 marchewka
- 1 mała czerwona cebula
- pomidory suszone w zalewie (ok. 8 szt.)
- ¹⁄³ szklanki przecieru pomidorowego
- ½ łyżeczki curry
- ¼ łyżeczki kurkumy
- ¼ szklanki oliwy
- 2 ząbki czosnku
- 1 łyżeczka suszonego majeranku
- ½ łyżeczki suszonego koperku
- ¹⁄³ łyżeczki suszonego tymianku
- ½ łyżeczki świeżego tymianku (opcjonalnie)
- sól morska lub himalajska do smaku
Przygotowanie:
Soczewicę gotuj w niewielkiej ilości wody ok. 20 minut lub do momentu, kiedy nieco się rozpadnie. Warzywa zetrzyj na tarce. Suszone pomidory, cebulkę i czosnek drobno posiekaj. Na patelni podsmaż cebulkę. Przełóż do innego naczynia. Na rozgrzany tłuszcz wrzuć utartą cukinię i podduś, nie dopuszczając, aby puściła wodę. Dodaj pozostałe warzywa, a po 10 minutach duszenia wlej przecier. Po przestygnięciu połącz warzywa z soczewicą, dodaj oliwę, przyprawy, kaszę oraz siemię lniane. Dokładnie wymieszaj i przełóż do wysmarowanej tłuszczem blaszki. Piecz 30 minut w temperaturze 180 stopni C.
Rada autora:
Każdy, kto pragnie zmienić nawyki żywieniowe i poczuć smak zdrowia w roślinnej kuchni, powinien zawsze mieć pod ręką ulubiony pasztet warzywny. Ten przepis jest kombinacją naszych ulubionych warzyw i przypraw. Takie pasztety możemy przechowywać dość długo w lodówce. Ten przepis powinny zapamiętać osoby, których skóra ma tendencje do przesuszania się.
PSTRĄG W MIGDAŁACH ZE SZPINAKIEM, BURACZKI Z NUTĄ CYTRYNY, JABŁKIEM I FENKUŁEM
Składniki na 1-2 porcje:
- 1-2 filety z pstrąga
- 2-4 łyżki płatków migdałowych
- sól morska lub himalajska do smaku
- ½ łyżeczki estragonu
- ¹⁄³ łyżeczki kurkumy
- skórka z ½ cytryny
- oliwa
- 4 szklanki szpinaku
- 1 ząbek czosnku
- szczypta gałki muszkatołowej
- 2 upieczone buraki
- 1 jabłko
- ½ małego ząbka czosnku
- ½ łyżeczki pasty sezamowej tahini
- mały kawałek fenkułu (opcjonalnie)
- szczypta suszonego tymianku
Przygotowanie:
Zetrzyj buraki, jabłko i fenkuł na drobnej tarce. Dodaj skórkę z cytryny, pastę sezamową, utarty lub wyciśnięty czosnek, dopraw solą i suszonym tymiankiem. Wymieszaj i odstaw. Pstrągi umyj, osusz i dopraw solą, ułóż na blaszce wyłożonej pergaminem, posyp estragonem, kurkumą, skrop oliwą i posyp płatkami migdałów. Zapiekaj ok. 15 minut w temperaturze 180 stopni C. Kiedy ryba się piecze, podsmaż na oliwie szpinak z dodatkiem pokrojonego w płatki czosnku, dopraw solą, gałką muszkatołową i serwuj z upieczoną rybą oraz surówką z buraczkami.
Rada autora:
W trakcie Jaglanego Detoksu dopuszczamy rybę i drób. Szczególnie osoby, które wykonują intensywną pracę fizyczną lub z jakiegoś powodu są osłabione, powinny zaplanować kilka takich dań. Ryby są dość zakwaszające, więc w tym przepisie dla równowagi dodałem mocno alkalizujący szpinak oraz buraka. Migdały sprawią, że ryba będzie aromatyczna, chrupka i nie wyschnie podczas pieczenia.
DELICJE JAGLANE Z MALINOWYM DŻEMEM CHIA
Składniki na ok. 15 ciasteczek
- 3 szklanki płatków owsianych
- 2 łyżki ugotowanej kaszy jaglanej
- 80 ml oleju kokosowego
- 12 daktyli
- 1 banan
- 3 łyżki mąki kasztanowejlub z ciecierzycy
- ¹⁄³ szklanki posiekanych migdałów
- 3 łyżki siemienia lnianego
Do musu:
- 1 szklanka malin świeżych
- lub mrożonych
- 2 łyżeczki ksylitolu
- 2 łyżki nasion chia
- ½ łyżeczki agaru
Przygotowanie:
Maliny delikatnie podgrzej, dodaj ksylitol, nasiona chia i agar. Dokładnie wymieszaj, ostudź i wstaw na godzinę do lodówki. Daktyle zalej wrzątkiem tak, aby były przykryte. Po upływie 15 minut odcedź, posiekaj je bardzo drobno. Do naczynia wsyp płatki, dodaj posiekane daktyle i pozostałe składniki, wlej też 1/3 szklanki wody, w której moczyły się daktyle. Wszystkie składniki zagnieć razem. Blachę wyłóż pergaminem. Uformuj okrągłe ciasteczka, zrób w każdym wgłębienie i wypełnij je dżemem malinowym chia. Piecz ok. 25 minut w temperaturze 180 stopni C.
Rada autora:
Gwarantuję, że te jaglano-owsiane delicje rozejdą się błyskawicznie! Wasze maluchy będą skakać z radości. Po detoksie możecie sobie przygotowywać te energetyczne ciasteczka, kiedy tylko macie ochotę - to zdrowa przekąska do pracy lub w plener. Po upieczeniu można przechowywać je w pudełku. Malinowy dżem chia doskonale pasuje do wielu innych deserów oraz do jaglanych naleśników.
Książka już wkrótce do wygrania w naszym konkursie!