Do góry

Newsy

Matthew McConaughey i nowy burbon Wild Turkey Longbranch

Dyrektor kreatywny Wild Turkey Matthew McConaughey oraz mistrz destylacji Eddie Russell, prezentują nowy wariant bourbona, filtrowanego przez drewno mesquite.

Fot. materiały prasowe

Wild Turkey Longbranch to najnowszy efekt współpracy marki z nagrodzonym Oscarem aktorem. Nazwisko Matthew McConaughey'a znalazło się na butelce trunku - po raz pierwszy w historii, produkt marki Wild Turkey został sygnowany przez kogoś innego niż wieloletni mistrzowie destylacji, Jimmy i Eddie Russell.

Inspiracją do stworzenia burbona tworzonego tylko z niewielkich, wyselekcjonowanych partii, były rodzinne korzenie McConaughey'a, wywodzące się z Teksasu. Nowy wariant został wzbogacony o wpływ drewna mesquite i powstał przy wykorzystaniu filtracji z użyciem węgla drzewnego. Ta unikalna metoda pozwoliła pogłębić zarówno smak, jak i złożoność whiskey.

Aby uzyskać charakterystyczny smak Wild Turkey Longbranch, McConaughey i Russell spędzili wiele godzin na dzieleniu się pomysłami. Następnie, po dwóch latach testów, udoskonalili proces produkcyjny, oparty na dwustopniowej filtracji węglem drzewnym, która zapewnia gładki i pełny finisz nowej whiskey. Pierwszy etap procesu filtracji wykorzystuje węgiel drzewny z amerykańskiego białego dębu, a drugi węgiel z popularnego w Teksasie drewna mesquite (znanego w Polsce jako jadłoszyn baziowaty, gatunek drzewa liściastego z podrodziny mimozowatych, występujący na suchych terenach w Ameryce Północnej). Zabieg ten nadaje nowemu burbonowi nuty dymnej słodyczy.

Wild Turkey Longbranch to wyjątkowy bourbon dojrzewający 8 lat, o jasnym złotym kolorze i aromacie, który jest zrównoważoną mieszanką wanilii i przypraw. Doskonale uzupełniają go smaki karmelu, gruszki i cytrusów. Subtelne, dymne wykończenie jest maślane i gładkie, z nutami łagodnego pieprzu i tostowego dębu.

Wild Turkey Longbranch powstał w wyniku inspiracji drzewami genealogicznymi oraz więzi, jakie łączą rodziny McConaughey i Russellów ze stanami Kentucky i Teksas. Rodzice McConaughey'a spotkali się na uniwersytecie w Kentucky, położonym niedaleko od destylarni Wild Turkey, podczas gdy najmłodszy syn Eddiego Russella, Bruce, do niedawna mieszkał w rodzinnym mieście McConaughey'a - czyli Austin w Teksasie.

„Longbranch [ang. dosł. „długa gałąź"], w obrazowej formie oznacza wyciągniętą rękę, zapraszającą przyjaciela do rodziny", powiedział Matthew McConaughey, dyrektor kreatywny marki. „Gałąź, która została do mnie wyciągnięta od rodziny Russellów była naprawdę długa - sięgała od Kentucky do Teksasu i z powrotem. Dzięki tej inspiracji, razem stworzyliśmy Longbranch".

„Matthew McConaughey od kilku lat jest związany z marką Wild Turkey jako jej dyrektor kreatywny", powiedział Bob Kunze-Concewitz, dyrektor generalny Campari Group, właściciela Wild Turkey. „Będąc miłośnikiem burbona oraz integralną częścią zespołu, dla Matthew naturalnym, kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z Eddiem w celu stworzenia nowego produktu dla Wild Turkey. Jesteśmy dumni z pracy, jaką wykonali i mamy wielkie oczekiwania wobec tej fantastycznej nowej whiskey".

Burbon Wild Turkey Longbranch będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie przyszłego roku.

Matthew McConaughey

Aktorska kariera urodzonego w Teksasie Matthew McConaughey'a zaczęła się dzięki przypadkowemu spotkaniu z organizatorem castingów i producentem Donem Phillipsem, które zaowocowało debiutem u Richarda Linklatera w filmie „Uczniowska balanga". Od swego debiutu Matthew zagrał w ponad 40 filmach, których łączne wpływy osiągnęły astronomiczną kwotę ponad miliarda dolarów. Oprócz aktorstwa, Matthew zajmuje się także reżyserią i produkcją. Angażuje się również w działalność charytatywną. Od lat pozostaje wierny swym teksaskim korzeniom i życiowej filozofii, którą wyraża proste, slangowe hasło „jk livin" [„po prostu żyj"].

Jego kariera osiągnęła szczyt w roku 2014, po otrzymaniu licznych nagród za brawurową kreację aktorską w dramacie „Witaj w klubie": Oscara, Złotego Globa, nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych oraz nagrodę Gotham dla najlepszego aktora, jak również nagrodę na Festiwalu Filmowym w Rzymie oraz nagrodę Desert Palm Achievement Actor na Festiwalu Filmowym w Palms Spring. Matthew święcił też triumfy na małym ekranie, występując u boku Woody'ego Harrelsona w serialu „Detektyw", wyprodukowanym przez HBO. Rolą tą zachwycił widzów oraz krytyków, którzy przyznali mu nagrody Critics Choice i TCA dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym oraz nominację do nagrody Emmy.

W 2008 McConaughey założył fundację o nazwie Just keep livin (www.jklivinfoundation.org), która pomaga chłopcom i dziewczętom wchodzić w dorosłość. Jej celem jest promowanie świadomego podejmowania decyzji, zdrowia, edukacji i aktywnego trybu życia. Fundacja współpracuje z największą w Stanach Zjednoczonych organizacją działającą na rzecz ograniczenia zjawiska wczesnego kończenia nauki - Communities in Schools - w zakresie wdrażania programów na rzecz sprawności fizycznej i zdrowia psychicznego. Młodzież objęta programem ma szansę na zdrowszy start w dorosłe życie i pomyślną przyszłość.

Wild Turkey

Destylarnia bourbona Wild Turkey znajduje się w Lawrenceburgu, w stanie Kentucky, na głębokich pokładach skał wapiennych nad rzeką Kentucky. Skały działają jak naturalny filtr i zaopatrują destylarnię w krystalicznie czystą wodę, niezwykle ważną w produkcji trunków wysokiej jakości. Dla Wild Turkey pracują Jimmy i Eddie Russellowie - ojciec i syn, w legendarnym zespole mistrzów destylacji, pracującym dla Wild Turkey łącznie już ponad 100 lat.

Nazwa marki „Wild Turkey" po raz pierwszy pojawiła się w 1940 roku, kiedy zarządca destylarni Thomas McCarthy, wziął ze sobą kilka próbek bourbona dla przyjaciół na polowanie na indyki. Smak „whiskey z dzikich indyków" przypadł im bardzo do gustu, dając początek nowej marce.

Wild Turkey poddaje się destylacji i umieszcza w nowych dębowych beczkach przy mniejszej objętościowej zawartości alkoholu niż w przypadku większości bourbonów. Pozwala to uzyskać znacznie bogatszy smak. Starzenie w najwyższej jakości nowych beczkach z amerykańskiego dębu z najwyższego, czwartego stopnia wypalenia (tzw. „aligator char"), nadaje whiskey Wild Turkey gładki smak i głęboki bursztynowy kolor.

Źródło: materiały prasowe

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń