Do góry

Newsy

Niebezpieczne związki, czyli jakich produktów ze sobą nie łączyć?

Na śniadanie herbata z mlekiem i chleb z dżemem? Okazuje się, że nawet tak banalne i powszechne połączenia są niekorzystne dla naszego zdrowia. Sprawdź, jak komponować swoje posiłki, by uniknąć niesprzyjających zestawień.

Fot. 123RF/Picsel

1. Czarna herbata i mleko

Słynna "bawarka" cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet w ciąży. Niestety mitem jest, że napój ten zwiększa ilość mleka w piersiach. Herbata pomaga w leczeniu stanów zapalnych w organizmie, ponieważ zawiera antyoksydanty. Białka mleka jednakże łączą się z nimi i ograniczają ich wchłanianie. Wtedy też herbata traci swoje właściwości, a zawarta w niej kofeina ogranicza wchłanianie wapnia znajdującego się w mleku.

2. Burger i piwo

Zbyt częste sięganie po to połączenie może prowadzić do otyłości. Jedzenie, po strawieniu, trafia do wątroby. Wątroba jednakże najpierw rozkłada alkohol, ponieważ odczytuje go jako truciznę. Przez ten czas tłuszcz spożyty pod postacią burgera pozostaje w krwioobiegu, a także może odkładać się w tkance tłuszczowej. Dodatkowo, połączenie to powoduje wzdęcia.

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń