Do góry

Newsy

Nowy hit - bezbarwna kawa

Jaką kawę pijesz? Białą, czarną, a może bezbarwną? Jak się okazuje, trzecia z tych odpowiedzi wcale nie jest mrzonką rodem z filmów science fiction.

Fot. 123RF/Picsel

Ten niezwykły napój stworzyli Słowacy - bracia David i Adam Nagy – z myślą o osobach, które często piją kawę i z tego powodu borykają się z przebarwieniami zębów. Należy przyznać, że jest to jakiś sposób, chociaż zwykła wizyta u dentysty może okazać się skuteczniejsza i… tańsza.

Jeśli mielibyście ochotę przerzucić się na bezbarwną kawę, powinniście wiedzieć, że dwie dwustumililitrowe buteleczki kosztują około 8 euro. Do tego należy doliczyć koszty dostawy, gdyż póki co, bezbarwna kawa sprzedawana jest jedynie w Wielkiej Brytanii i na Słowacji.

Opatentowana przez braci receptura na bezbarwną kawę to pilnie strzeżona tajemnica. Wiadomo jednak że napój powstaje na bazie wody i ziaren Arabiki, bez dodatku cukru, barwników lub konserwantów. A jak smakuje? Ponoć nie jest tak intensywny, jak w przypadku klasycznego napoju, jednak w dalszym ciągu wyczuwalny i orzeźwiający. Skusilibyście się?

Pobierz aplikację smaker

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń