Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Ciasto pijak i jego klasyczny przepis rodem z PRL-u. Kto zna te ciasto, ten wie, że ma ono w swoim składzie też mak, albo też wiśnie. Ale mało kto pamięta jaki jest klasyczny przepis na pyszne ciasto pijak.
Babka zawsze pięknie wygląda na stole. Ze zrobieniem babki maślanej każdy so...
Odsłon: 17321
Majonez z białek jaj to lekka, puszysta i mniej tłusta alternatywa dla standa...
Odsłon: 89
Babka zawsze pięknie wygląda na stole. Ze zrobieniem babki maślanej każdy so...
Odsłon: 17321
Majonez z białek jaj to lekka, puszysta i mniej tłusta alternatywa dla standa...
Odsłon: 89
Składniki
Biszkopt. Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywno. Pod koniec ubijania oddajemy cukier i miksujemy do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Zmniejszamy obroty miksera do najwolniejszych i stopniowo dodajemy żółtka. Krótko miksujemy do połączenia się składników. Wyłączamy mikser i wsypujemy obie przesiane mąki. Mieszamy szpatułką. Przelewamy ciasto do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy w funkcji góra w 170°C 30~35 min. Upieczony biszkopt odstawiamy do wystudzenia.
Poncz. Wódkę mieszamy z wodą i tak otrzymanym ponczem nasączamy wystudzony biszkopt.
Masa budyniowa. 500 ml. mleka wraz z cukrem zagotowujemy. W pozostałym mleku rozpuszczamy obie mąki i wlewamy do gotującego się mleka. Dodajemy masło, aromat rumowy i mieszamy do dokładnego połączenia się składników. Gorący budyń wylewamy na ostudzony i nasączony ponczem biszkopt.
Herbatniki. Herbatniki maczamy w wódce i układamy na masie budyniowej.
Polewa czekoladowa. Do rondelka o grubym dnie przekładamy wszystkie składniki na polewę i ciągle mieszając doprowadzamy do dokladnego wymieszania się składników i mocnego podgrzania polewy ( nie gotujemy). Lekko ciepłą polewę wylewamy na herbatniki i posypujemy wiórkami kokosowymi.