Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Domowy prosty jabłecznik
Przepis dnia
Czebureki - przysmak tatarski, wersja mini i wyrób domowy. Te pierożki nie w...
Odsłon: 67966
Polecam to zniewalające danie. Łosoś oprószony cytrynowym pieprzem, szpinak d...
Odsłon: 1949
Przepis dnia
Czebureki - przysmak tatarski, wersja mini i wyrób domowy. Te pierożki nie w...
Odsłon: 67966
Polecam to zniewalające danie. Łosoś oprószony cytrynowym pieprzem, szpinak d...
Odsłon: 1949
Składniki
Szybkie składniki daje do miski wbijam jajka dodaje śmietanę i drobno pokrojoną margarynę zagniatam ciasto. Gotowe ciasto wstawiam na godzinne do lodówki .
Dużą blaszkę wykladam papierem do pieczenia ,ciasto dziele na dwie części jedną cześć wykładam na dno blaszki i podpiekam w nagrzanym piekarniku w 180 stopniach 10 minut. Na podpieczone ciasto wykladam prażone jabłka i oprószam cynamonem, gdy mamy jabłka świeże ścieram na tarce dodaje łyżkę cukru odciskam sok i wykladam na ciasto i tez oprószam cynamonem .
Druga cześć ciasta rozwałkowuję na wielość blaszki podsypuje mąką by sie nie kleiło do stolnicy i przykrywam jabłka. Ciasto piekę 40 -45 minut w 200 stopniach na środkowej półce bez termo obiegu .Gorące ciasto po upieczeniu posypuje cukrem pudrem i czekam aż ostygnie. Po dokładne wykonanie zapraszam na film. Smacznego