Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Dzisiaj zapraszam na obowiązkowy, letni deser, który szturmem podbił serca wszystkich fanów malin – malinową chmurkę bez pieczenia. To banalnie proste w przygotowaniu ciasto, które nie tylko jest przepyszne, ale też nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Warstwa malinowa jest pełna owoców i przyjemnie kontrastuje z lekką jak chmurka bitą śmietaną. Migdały przyjemnie chrupią pod zębami, a pokruszone bezy nie tylko dodają ciastu słodyczy, ale też urody. Efekt zadowoli każdego fana pieczonej wersji tego ciasta!
blaszka 18 x 28 cm, mikser
Przepis dnia
Jeśli poszukujesz pomysłu na danie, które jest szybkie w przygotowaniu, smacz...
Odsłon: 7711
Sałatka na różne okazje.
Odsłon: 25
Jeśli szukasz prostego, a zarazem eleganckiego pomysłu na przekąskę, te krake...
Odsłon: 159
Przepis dnia
Jeśli poszukujesz pomysłu na danie, które jest szybkie w przygotowaniu, smacz...
Odsłon: 7711
Sałatka na różne okazje.
Odsłon: 25
Jeśli szukasz prostego, a zarazem eleganckiego pomysłu na przekąskę, te krake...
Odsłon: 159
Składniki
Do dużej miski wlej 700 ml gorącej wody. Dodaj do niej dwa opakowania galaretki malinowej i wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia. Tak przygotowaną galaretkę odstaw na chwilę do lekkiego przestudzenia.
Wyłóż dno blaszki o rozmiarach 18 x 28 cm papierem do pieczenia, a boki – papierem do pieczenia lub folią rantową. Na dno blaszki wyłóż podłużne biszkopty – ja użyłem w sumie 160 g. Zrób to najciaśniej jak możesz i w razie potrzeby dotnij odpowiednie kawałki.
Do lekko przestudzonej galaretki dodaj 600 g mrożonych malin i krótko przemieszaj. Galaretka zacznie się ścinać niemal natychmiast, więc od razu wyłóż ją na spód z biszkoptów. Rozprowadź warstwę malinową po całej powierzchni, wyrównaj i odstaw formę do lodówki na czas przygotowania warstwy śmietanowej. Jeśli używasz świeżych malin, dodaj je do całkowicie wystudzonej galaretki, a następnie odstaw ją do chwili, kiedy zacznie tężeć.
Wlej 100 ml gorącej wody do niewielkiej miski i dodaj do niej 12 g żelatyny w proszku. Zawartość naczynia krótko przemieszaj za pomocą rózgi i odstaw do lekkiego przestudzenia.
Do dużej miski wlej 500 ml dobrze schłodzonej śmietanki (36%). Dodaj do niej 70 g cukru pudru i łyżeczkę pasty waniliowej. Zawartość naczynia ubij za pomocą miksera tylko do momentu, aż śmietana stanie się gęsta i puszysta, ale jeszcze nie sztywna. Przerwij ubijanie, kiedy łopatki miksera zaczną zostawiać na śmietanie wyraźny ślad.
Do wystudzonej żelatyny dodaj łyżkę ubitej śmietany. Zawartość naczynia krótko przemieszaj za pomocą rózgi do uzyskania gładkiego jednolitego płynu. Zahartowaną żelatynę dodaj do ubitej śmietany. Zrób to wąskim strumieniem, stale mieszając masę mikserem na niskich obrotach, tylko do całkowitego połączenia składników.
Tak przygotowaną masę śmietanową od razu wylej na galaretkę, która na tym etapie powinna już całkowicie stężeć. Rozprowadź ją po całej powierzchni ciasta, a następnie wyrównaj za pomocą sylikonowej szpatułki. Na górę ciasta wyłóż pokruszone bezy i płatki migdałowe. Odstaw ciasto do lodówki do całkowitego stężenia masy śmietanowej – przynajmniej 2-3 godziny, a najlepiej na całą noc.
Smacznego!