Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Parówki wiedeńskie w Wiedniu nazywają się "frankfurterki". Ciekawe, jak się nazywa gulasz segedyński w Szegedzie? -- Gulasz znosz? -- Znom. -- Bigos znosz? -- Znom. -- No to ani bigos, ani gulasz, ale cosik pośrodku. -- Dyć to jakiś oszukaniec!
Składniki
Cebulę obrać, pokroić w talarki i zeszklić w dużym rondlu na oleju słonecznikowym.
Mięso wieprzowe pokroić w kostki o boku ok. 2-3 cm, dorzucić do rondla z zeszkloną cebulą i lekko obsmażyć. Żeby nieco urozmaicić gulasz, polecam wykorzystanie różnych rodzajów wieprzowiny: schab, karkówka, boczek. Można też dołożyć nieco wołowiny. Wydobędzie ona większy bukiet smakowy z gulaszu.
Pomidory, paprykę i czosnek pokroić. Do rondla dolać 200-300 ml wrzącej wody i dorzucić pokrojone warzywa. Dusić pod przykryciem na małym ogniu ok. 10 minut.
Dołożyć do rondla pokrojoną kapustę oraz przyprawy. Dusić pod przykryciem na małym ogniu jeszcze przez 40-50 minut. Dobrym wskaźnikem czasu duszenia jest konsystencja papryki. Powinna ona prawie się rozgotować, jednak jej kawałki powinny być dobrze rozpoznawalne w gulaszu.
Do śmietanki dodać mąkę i dokładnie wymieszać. Następnie wlać śmietankę do rondla, wymieszać i gotować jeszcze przez 2-3 minuty, mieszając od czasu do czasu.
Podawać gorące, z knedlikami lub ziemniakami. W spolszczonej wersji kopytka lub kluski śląskie mogą stanowić niezły dodatek. SMACZNIALSKI !