Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pierogi z kaszą gryczaną i serem to danie popularne od lat na wschodzie Polski. Ostatnimi czasy robi karierę także w innych częściach kraju, głównie jako bezmięsna alternatywa dla wigilijnych pierogów z kapustą i grzybami. W pierogach z kaszą i twarogiem można jednak rozsmakować się o każdej porze roku!
Sajgonki w nieco zdrowszej wersji. Zamiast smażyć, upiekłam je w piekarniku....
Odsłon: 1052
Czy to najlepsze brownie jakie zjesz:owszem
Odsłon: 195
Sajgonki w nieco zdrowszej wersji. Zamiast smażyć, upiekłam je w piekarniku....
Odsłon: 1052
Czy to najlepsze brownie jakie zjesz:owszem
Odsłon: 195
Składniki
Wysyp mąkę na stolnicę lub do szerokiej miski. Dodaj masło. Stopniowo wlewając wodę, zagniataj na jednolite ciasto o miękkiej, gładkiej konsystencji. Ciasto nie powinno kleić się do rąk. Gotowe odłóż pod przykryciem na pół godziny.
Ugotuj kaszę gryczaną w lekko osolonej wodzie (zgodnie z opisem na opakowaniu). Rozkłóć jajko i wymieszaj z pokruszonym twarogiem. Cebulę pokrój w drobną kostkę i usmaż na maśle na złocisty kolor. Odłóż 2-3 łyżki do okraszenia pierogów. Resztę cebuli umieść w naczyniu z twarogiem, dodaj przestudzoną kaszę i dokładnie wymieszaj. Do farszu dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Dopraw do smaku solą i pieprzem.
Podziel ciasto na pierogi na 2-3 części. Rozwałkuj pierwszą na podsypanej mąką stolnicy na dość cienki placek. Powykrawaj w nim kółka (np. szklanką) i na każdym ułóż łyżeczkę farszu. Resztę ciasta zagnieć ponownie. Przygotowane pierogi dokładnie pozlepiaj (tak, by farsz nie wyciekał z nich w czasie gotowania) i włóż do garnka z osoloną, gotującą się wodą. Poczekaj, aż pierogi wypłyną na powierzchnię i gotuj jeszcze przez około 2 minuty. W taki sam sposób przygotuj pierogi z reszty ciasta.
Gotowe pierogi podawaj na gorąco, okraszone smażoną cebulką i posiekaną natką pietruszki.