Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 132
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2627
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 132
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2627
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1067
Składniki
Mleko skondensowane powinno być mocno schłodzone, więc puszkę można wstawić do lodówki dzień przed przygotowaniem lodów.
Na patelnię przełożyć maliny, zasypać cukrem i smażyć na dużym ogniu, często mieszając, żeby sok szybko odparował. Wystudzić.
Schłodzone mleko ubić na pianę na najwyższych obrotach miksera. Dodać masę malinową, dokładnie wymieszać. Przełożyć do pojemnika, włożyć do zamrażarki na kilka godzin.
Przez pierwsze trzy godziny, mniej więcej co 30 minut, masę przemieszać energicznie łyżką lub mikserem, żeby lody były bardziej puszyste.