Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
W ramach przerabiania kolejnych partii cukinii wpadłam na pomysł, żeby przygotować buraki z cukinią na zimę. Jesienią zawsze przetwarzam nasze ogrodowe buraki, a kilka przepisów na zimowe buraczki do słoików znajdziesz na końcu wpisu na blogu. Tym razem jako dodatek do nich postanowiłam wykorzystać cukinię, bo znów mam jej dużo. Obiecałam sobie, że w przyszłym roku zasadzimy tylko dwa krzaczki w różnych kolorach i może wtedy wreszcie nie będę musiała przetwarzać wielkich skrzyń z cukinią.
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 25
Polecam. Może być świąteczny, może być na co dzień.
Odsłon: 2651
Dzisiaj moje ulubione danie. Danie z makarony pysznego kremowego sosu no i ku...
Odsłon: 134
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 25
Polecam. Może być świąteczny, może być na co dzień.
Odsłon: 2651
Dzisiaj moje ulubione danie. Danie z makarony pysznego kremowego sosu no i ku...
Odsłon: 134
Składniki
Buraki wyszoruj, odetnij korzonki i ugotuj w skórkach. Jak długo gotować buraki? Najprościej mówiąc – do miękkości A to oznacza gotowanie w wodzie na niewielkim ogniu przez około godzinę od zagotowania, pod koniec warto sprawdzać widelcem, czy buraczki są wystarczająco miękkie. Po wystudzeniu zdejmij skórki i zetrzyj korzenie na dużych oczkach tarki.
Obrane i pozbawione pestek cukinie również zetrzyj na dużych oczkach tarki,
a następnie posyp łyżeczką soli i zostaw na pół godziny, aby puściły sok.
Cebule obierz z łusek i pokrój w drobną kostkę.
Do dużej miski włóż starte buraczki, cukinię odciśniętą z nadmiaru soku oraz posiekaną cebulę. Jeśli chcesz, możesz też dodać pokrojone drobno ostre papryczki. Wymieszaj warzywa.
W rondlu zagotuj składniki zalewy, poczekaj, aż rozpuści się cukier i sól, a następnie gorącym płynem zalej warzywa w misce.
Wymieszaj dokładnie i poczekaj, aż warzywa pokryją się płynem. Kilkanaście minut w zupełności wystarczy.
Przełóż do przygotowanych wcześniej słoików, sprawiedliwie rozdzielając zalewę. Pasteryzuj przez 15-20 minut, najlepiej w garnku z wodą, czyli w kąpieli wodnej.
Z moich doświadczeń wynika, że jest to najbardziej sprawdzony i skuteczny sposób pasteryzacji. Piekarnik nie zawsze daje dobre efekty, przynajmniej u mnie. Ale wiadomo, że każdy wybierze ten sposób pasteryzacji, który mu najlepiej odpowiada. Niech to będzie nawet zmywarka!
Buraki z cukinią okazały się być bardzo smaczną sałatką. Część zjedliśmy od razu, żeby wypróbować. Reszta trafiła do słoików i poczeka w spiżarni na zimowy czas.
Smacznego!