Do góry

Wydarzenia

Słodki jak miód

Promocja i sprzedaż produktów pszczelarskich i sprzętu pszczelarskiego, wystawa „Pszczoły i ludzie”, spotkanie pszczelarzy w Urzędzie Miasta Krakowa i konferencja poświęcona pszczelarstwu w środowisku krakowskim.

Fot. 123RF/Picsel

To tylko część wydarzeń, które znalazły się w programie „Krakowskiego Miodobrania", czyli Święta Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich, które rozpocznie się 30 sierpnia (piątek) i potrwa do 1 września (niedziela). Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Krakowskie Miodobranie rozpocznie się w piątek (30 sierpnia) o godz. 9:00 na pl. Wolnica i będzie trwało każdego dnia do godz. 19:00. O godz. 10:00 w siedzibie Muzeum Etnograficzne w Krakowie na pl. Wolnica otwarta zostanie wystawa „Pszczoły i ludzie" przygotowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4.

 

Tego samego dnia (30 sierpnia, piątek) o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie pszczelarzy, ich rodzin w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4) z okazji 20. rocznicy Święta Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. W programie znajdą się m.in. występy artystyczne, wręczenie odznaczeń i wyróżnień pszczelarzom i osobom zasłużonym dla pszczelarstwa i promującym środowisko krakowskie.

 

W sobotę (31 sierpnia) o godz. 10:00 w Magistracie (pl. Wszystkich Świętych 3-4) zainaugurowana zostanie konferencja poświęcona pszczelarstwu w środowisku krakowskim pod hasłem „Pszczoły w Krakowie". Jej celem jest omówienie roli i znaczenia pszczoły miodnej oraz innych owadów zapylających w środowisku miejskim. W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele środowiska naukowego i pszczelarzy praktyków. Organizatorzy to: Urząd Miasta Krakowa, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich.

 

Przez cały weekend (31 sierpnia i 1 września) na pl. Wolnica będzie można brać udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Krakowskiego Miodobrania m.in.: konkursach i występach zespołów artystycznych, wykładach specjalistów w zakresie produktów pszczelich oraz spotkaniach pszczelarzy Zrzeszenia Krakowskiego z pszczelarzami Słowackimi.

 

1 września (niedziela) o godz. 11:00 w kościele św. Katarzyny przy ul. Skałecznej rozpocznie się uroczysta msza św. pszczelarska i poświęcenie Nowego Sztandaru z udziałem Kapelana Pszczelarzy Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 12:00 poczty sztandarowe (przy dźwiękach orkiestry) przemaszerują z kościoła na pl. Wolnica. Tu o godz. 12:30 rozpocznie się ceremonia składania przysięgi oraz pasowania nowych kandydatów na pszczelarzy według staropolskiego obrzędu, wręczenie odznaczeń i dyplomów dla gości i pszczelarzy.

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń