Do góry

Newsy

Akademia krojenia Fiskars

Każdego dnia w kuchni wykonujemy wiele różnych zadań. Od cięcia przez filetowanie aż do porcjowania czy szatkowania wszystko związane jest z jednym narzędziem – NOŻEM.

Akademia krojenia Fiskars to praktyczny przewodnik po rodzajach noży!

Dzięki szerokiej gamie produktów Fiskars do każdej czynności możemy dobrać odpowiednią wielkość i elastyczność ostrza, dzięki czemu wykonywane zadanie będzie nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze. W zależności od produktu, który będziemy kroić, jego wielkości, tekstury czy kształtu warto dobrać nóż tak by praca z produktem spożywczym była wygodna.

Noże do warzyw i owoców charakteryzują krótkie ostrza. W zależności czy zależy nam na szatkowaniu, skrobaniu czy obieraniu powinniśmy wybrać najwygodnieszy dla nas nóż. Gdy planujemy np. obieranie okrągłych warzyw lub owoców takich jak jabłka czy ziemniaki warto wybrać nóż do obierania, zagięty - będzie on bardziej precyzyjny. Pamiętajmy też
o produktach o śliskiej skórce np. pomidorach - aby bez problemu pokroić takie warzywa warto sięgnąć po ząbkowane ostrze jak w nożu Functional Form do pomidorów.

Nóż do chleba powinien mieć długie i ząbkowane ostrze żeby w łatwy i delikatny sposób przeciąć chrupiącą skórkę każdego rodzaju pieczywa. Uzupełnieniem linii noży do pieczywa jest poręczna szpatułka do smarowania przy użyciu której można rozsmarować serek na kromce. Delikatne ząbki na ostrzu ułatwią również porcjowanie masła.

W każdym domu niezbędny jest nóż szefa kuchni. Jest on wyposażony w szerokie ostrze dzięki czemu idealnie nadaje się do szatkowania, krojenia oraz porcjowania mięsa i warzyw. W zależności od wielkości przygotowywanych produktów możemy wybrać nóż szefa kuchni 20 cm, 15 cm, 12 cm lub nóż szefa kuchni typu azjatyckiego o lżejszym ostrzu.

Podczas porcjowania ryby i mięsa bardzo ważna jest długość i grubość ostrza. Noże z tej grupy muszą precyzyjnie przeciąć produkty o delikatnej strukturze nie niszcząc jej. Ważne jest aby cięcia były wykonywane przy użyciu jak najmniejszej ilości ruchów by nie poszarpać przygotowywanych kawałków dlatego noże do mięsa i noże do ryb mają długie (od 20 do 24 cm!) i elastyczne ostrza.

By cięło się lepiej!
Gdy pokochamy już konkretny rodzaj noża nie chcemy by się nam zniszczył, co za tym idzie musimy dbać o jego ostrość. Dzięki specjalnym ostrzałkom Fiskars w łatwy i szybki sposób możemy zadbać o ostrza naszych noży

Źródło: Informacja prasowa

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń