Do góry

Newsy

Co łączy wszystkie skuteczne diety?

Diet, które zapewniają nam zrzucenie wagi, jest co nie miara, jednak nie wszystkie są skuteczne. Znaleźliśmy pięć czynników, łączących większość planów żywieniowych, rekomendowanych przez dietetyków. Czyżby był to sekret, który zapewni nam efektywne odchudzanie?

Fot. 123RF/Picsel

Co jakiś czas, docierają do nas informacje o odkryciu kolejnej diety cud, dzięki której w krótkim czasie zmienimy nasze życie i stracimy wszystkie zbędne kilogramy. Niestety, większość z nich została zweryfikowana przez życie i ostatecznie zasiliła bardzo długą listę nieskutecznych planów żywieniowych. Są jednak diety, które przetrwały próbę czasu i, mimo upływu lat, w dalszym ciągu są rekomendowane zarówno przez dietetyków, jak i osoby odchudzające się. Chociaż wiele je różni, posiadają również kilka punktów wspólnych. Wielu specjalistów zakłada, iż właśnie w nich tkwi sekret skutecznej diety, dzięki której zgubimy zbędne kilogramy i wypracujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Oto zalecenia, łączące większość skutecznych i zdrowych diet.

1. Spożywanie dużej ilości warzyw i błonnika

Z tym, że warzywa są prawdziwą skarbnicą substancji odżywczych nie dyskutuje żaden dietetyk. Zawarte w nich witaminy i mikroelementy sprawiają, że nasz organizm poprawnie rozwija się i funkcjonuje. Dlatego też każda zrównoważona dieta zawiera w sobie bardzo dużo warzyw. Jest to doskonały sposób na zaspokojenie apetytu, bez zjadania pustych kalorii. Co więcej, wiele badań wykazało, iż osoby regularnie spożywające warzywa, są w znacznie mniejszym stopniu zagrożone wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Równie istotnym elementem skutecznych diet jest błonnik. Dzięki niemu szybciej i dłużej czujemy się najedzeni, a napady wilczego głodu przestają nam zagrażać.

 

Zobacz też: Jak zepsuć sałatkę? 7 najbardziej kalorycznych dodatków

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń