Do góry

Newsy

Dlaczego warto pić wodę z cytryną o poranku?

Picie odpowiedniej ilości wody to bardzo dobry nawyk. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza rano. Okazuje się bowiem, że szklanka o poranku ma zaskakujący wpływ na nasz organizm.

Fot. 123RF

Naukowcy alarmują, że ponad 90% Polaków pije za mało wody, a co dziesiąty z nas nie pije jej w ogóle! Jest to bardzo niepokojące zjawisko, które może mieć zgubny wpływ na nasz organizm. Pierwsze objawy odwodnienia bywają przez nas bardzo często ignorowane, tymczasem jest to bardzo niebezpieczny stan, który może zagrażać naszemu zdrowiu. Badania wskazują, że nawet jednoprocentowy spadek ilości wody w organizmie jest odczuwalny, alarmujące objawy pojawiają się, gdy wskaźnik ten przekroczy 3% masy ciała z kolei dziesięcioprocentowy ubytek wody może bezpośrednio zagrażać naszemu życiu.

Średnie zapotrzebowanie na płyny wynosi ok. 2 litrów w przypadku kobiet i pół litra więcej w przypadku mężczyzn. Przez wzgląd na nasze zdrowie, warto przestrzegać tych zasad. Czy istnieją jednak określone pory dnia, w których picie wody wpływa na nas lepiej? Okazuje się, że tak!

W ostatnim czasie niezwykle popularnym stało się picie ciepłej wody o poranku. Bardzo często zaleca się również dodawanie do niej np. cytryny, imbiru i mięty. Ile w tym prawdy? Co może stać się z naszym ciałem po dłuższym czasie stosowania tej metody?


1. Pozbędziesz się zaparć

Pijąc codziennie rano ciepłą wodę z cytryną sprawimy, że nasz układ trawienny zacznie działać zdecydowanie sprawniej, a tym samym będziemy mogli zapomnieć o nieprzyjemnych zaparciach. Pierwsze efekty takiej kuracji są widoczne już po kilku dnia, po dwóch tygodniach można mówić o znaczącej poprawie, z kolei regularne stosowanie tej metody zapobiegnie nawrotom tego typu problemów.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń