Uczta Smaków - Tradycyjne dania kuchni polskiej

Sponsorowane

Gdzie szukać promocji na Black Friday?

Black Friday to jedno z najbardziej oczekiwanych świąt sprzedażowych w roku. Świąt nieoczywistych, bo związanych z dużymi wyprzedażami, które mają miejsce w najpopularniejszych sieciach sklepów ze sprzętami elektronicznymi.

Fot. Materiały promocyjne

To dzień, w którym różnego produkty AGD i akcesoria komputerowe trafiają do sprzedaży w mocno zredukowanych cenach. Mimo, że 2022 przyniósł nam nieciekawą sytuację inflacyjną, to postęp technologiczny sprawia, że niektóre rodzaje akcesoriów mogą być zaoferowane w bardzo atrakcyjnych kwotach. Sprawdźmy więc, na jakie perełki będzie można natrafić przy okazji zbliżającego się wydarzenia. Gdzie najlepiej polować na okazje związane ze świętem Black Friday?

Tradycja ogromnych wyprzedaży: Black Friday 2022

Black Friday to niezwykle ważny dzień dla wszystkich fanów wyprzedaży. Tradycję zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych przed wieloma latami. Początkowo nie przyjmowała ona dzisiejszej formy wyprzedaży i była zjawiskiem mocno lokalnym. Dziś ten dzień kojarzymy przede wszystkim z obniżką cen w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych na całym świecie. Szczególnie dobre okazje można trafić w kontekście poszukiwania produktów, które sprawdzą się w domu. Są to rzeczy, które w regularnych cenach mają dosyć wysokie ceny. Black Friday jest w takiej sytuacji niezłym sposobem na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Jeśli więc przez ostatni czas wzbranialiśmy się przed zakupem wymarzonego produktu, to ostatni piątek listopada będzie świetną okazją do nadrobienia zaległości. A jest na co polować. Przede wszystkim należy jednak uściślić, kiedy dokładnie odbywa się Black Friday 2022. Wypada on 25 listopada. Mimo, że standardowo odbywał się on tylko w ten jeden dzień – to coraz częściej renomowane sieci sprzedażowe rozciągają Black Friday na cały tydzień albo ogólnie na cały listopad. To duża szansa dla osób, które z różnych względów przegapiłyby promocyjny piątek ze względu na swoje obowiązki rodzinne czy zawodowe.

Czego można spodziewać się po Czarnym Piątku w 2022 roku?

Wiele osób spogląda z niepokojem na rosnące ceny wielu towarów w sklepach. Czy to oznacza, że Black Friday będzie w tym roku świętem, które po prostu nie wypali? Oczekiwania konsumentów są przecież wysokie, a zyski sprzedawców muszą się zgadzać. Mimo dwucyfrowej inflacji, wiele sieci sprzedażowych zapewnia obowiązkowy udział w tym cyklicznym wydarzeniu. Można się zatem spodziewać, że mimo pogarszającej się sytuacji ekonomicznej wciąż będziemy w stanie upolować znakomite okazje. Dotyczy to szczególnie branży elektronicznej, która jest mniej podatna na tego typu czynniki. Nowoczesne technologie rozwijają się bardzo szybko, a to sprawia, że coraz większa liczba sprzętów jest oferowana w bardziej racjonalnych dla odbiorców cenach. Kryzys związany z brakiem niektórych komponentów oraz przerwanymi łańcuchami dostaw jest już mniej odczuwalny, niż jeszcze było to kilka miesięcy temu. Te czynniki pozwalają w nieco bardziej optymistyczny sposób patrzeć na to, co zastaniemy na stanach sklepów podczas największej wyprzedaży w roku. Jednym zdaniem: jest na co czekać, szczególnie w kontekście zakupu urządzeń elektronicznych o zastosowaniu domowym.

Black Friday 2022 w Media Expert – co może nas zaskoczyć?

Jak co roku jedna z największych sieci sprzedażowych sprzętów elektronicznych w Polsce, czyli Media Expert, aktywnie przygotowuje się do święta wyprzedaży. Czy wzorem lat poprzednich asortyment sklepu będzie na tyle rozbudowany, aby spełnić oczekiwania odbiorców? Mimo, iż kulminacja promocji odbędzie się 25 listopada, to w sieci znajdziemy ofertę przygotowaną już znacznie wcześniej, w ramach tzw. Black Weeks. To okazja dla osób, które nie będą mogły wykonać zakupów w ostatni dzień przedświątecznych zniżek. Z podobnego założenia wychodzą także podmioty konkurencyjne, które nawiązują do wielotygodniowej obniżki produktowej. Można jednak wskazać, że Black Friday w Media Expert rozpoczyna się znacznie wcześniej, bo już w pierwszych dniach listopada. Jeśli zatem chcemy upolować atrakcyjny produkt, który do tej pory pozostawał w standardowej wartości – warto teraz przejrzeć aktualny asortyment w zredukowanych cenach. Na klientów czekają telewizory, konsole do gier, smartfony, laptopy, ekspresy do kawy, piekarniki, odkurzacze, pralki, zmywarki i szereg innych rodzajów sprzętów dostępnych nawet kilkaset złotych taniej, niż normalnie.

Czy Black Friday ma jakiś haczyk?

Czarny Piątek to dzień (a coraz częściej także wielodniowy okres), w którym ceny produktów lecą na łeb na szyję. Wielu konsumentów ma obawy co do realności proponowanych obniżek cenowych. Pojawiają się w sieci wątpliwości, iż wiele sklepów decyduje się na podwyżkę cenową tuż przed okresem Black Friday. Część sieci sprzedażowych rzeczywiście podnosi ceny sprzedawanych towarów, jednak niekoniecznie jest to związane z tym, aby zaszkodzić swoim klientom. W dobie nieograniczonej dostępności Internetu, nie ma w zasadzie większych problemów, aby sprawdzić wcześniejsze ceny produktowe i w ten sposób zweryfikować opłacalność produkcji. Można zatem stwierdzić, że takie działanie mogłoby zaszkodzić renomie dużych firm o ugruntowanej pozycji. Plotki szybko przedostałyby się do ogólnego obiegu, przez co podmioty zanotowałyby niewyobrażalne straty wizerunkowe i finansowe. Duże sklepy coraz rzadziej decydują się na taki krok, choćby z uwagi na możliwość weryfikacji takich działań przez kupujących. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie jak największej kwoty na zakupie towarów jest porównywanie poszczególnych ofert w Internecie. Wystarczy wstukać kod produktu lub przejść na stronę konkurencyjnego sklepu, aby przekonać się, czy dany towar jest warty swojej ceny.

Ile można zaoszczędzić na Black Friday w 2022 roku?

Na uważnych zakupach jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 15-20% wartości sprzętu. W przypadku zakupu telewizora o standardowej cenie 2000 złotych, możemy upolować ten sam towar w kilkusetzłotowej obniżce. Coraz częściej na Black Friday pojawiają się także tanie urządzenia sprzątające, inteligentne kamery i nowoczesne roboty kuchenne. Czyli produkty, które jeszcze do nie dawna były dostępne jedynie dla osób dosyć zamożnych. Powszechność i dostępność tych technologii sukcesywnie się zwiększa, dzięki czemu już dziś można zakupić takie sprzęty w racjonalnych, obniżonych kwotach w Czarny Piątek. Kolejnym sposobem na większe oszczędności w Black Friday jest wybranie zakupów w systemie ratalnym. Szczególną renomą cieszą się te, które zawierają raty 0%. Ze względu na panującą inflację to największa korzyść. Kupujący zyskuje pewność, że jego rata nie zwiększy się, a sprzęt nie utraci na swojej wartości. Może się zdarzyć, że urządzenie zakupione za 2000 złotych za kilka miesięcy osiągnie pułap kwotowy w wysokości np. 2300 złotych, a wówczas zakup nie będzie już tak opłacalny, jak byłoby to przed kilkoma miesiącami. Aby zwiększyć opłacalność zakupów, warto przeglądać oferty na Black Friday i porównywać je z cenami, które były widoczne kilka tygodni wstecz. 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

>60 min
7
Dodatki Tradycyjny polski sos do ryby

Tradycyjny staropolski sos, często zwany szarym, do ryb. Długo się obawiałam...

Odsłon: 141

15 min
3
Desery Babka twarogowa

Polecam dzisiaj babkę z dodatkiem twarogu. Przepis na tę babkę znalazłam w s...

Odsłon: 74

30 min
4
Desery Ciasto z wiśniami i malinami

Rodzince zachciało się ciasta więc mając w domu niedużą ilość malin oraz zamr...

Odsłon: 29

60 min
2
Zupy Zupa z ryżem

Delikatna i smaczna zupa z ryżem nazywana przez domowników ryżajką, gotowana...

Odsłon: 704

30 min
10
Desery Piernik na kefirze

W te święta zaskocz swoich bliskich niebanalną wersją piernika! Ciasto to będ...

Odsłon: 18171

60 min
29

Polecane artykuły

Informacje Jak zrobić zakwas? To podstawa wigilijnego barszczu

Trudno wyobrazić sobie bez niego Boże Narodzenie. Jego aromat pamiętamy z dzieciństwa, jako ten, który rozpoczynał najznakomitszą kolację całego ro...

23
Informacje Czy warto gotować z Michelem? Recenzja internetowego kursu kulinarnego

Michel Moran zaprasza wszystkich do zapoznania się z jego autorskim kursem kulinarnym, będącym podsumowaniem 40-letniego doświadczenia w gotowaniu....

0
Informacje Jak przygotować święta i nie wydać fortuny? Praktyczny poradnik dla każdego

Czy można przyrządzić przysmaki na święta Bożego Narodzenia, nie wydając fortuny, szczególnie w dzisiejszych czasach szalejącej inflacji? Okazuje s...

0
Informacje Tak chudnie Michniewicz, Lewandowska i Kardashian. Strategia liczy się też w kuchni

Trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej - Czesław Michniewicz - przechodzi metamorfozę na oczach widzów. Wielu fanów obserwuje, że selekcjoner...

12