Dania jednogarnkowe

Jak zrobić ogórki małosolne, które są lekko chrupiące? To nic skomplikowanego, jeśli ma się dobry przepis. Dowiedz się, jak krok po kroku przygotować słoik pyszności. Sprawdź, ile soli dodać do ogórków małosolnych, by przedłużyć ich termin ważności. Takim dodatkiem możesz zajadać się już dwa dni po przyrządzeniu.

Ile soli dodać do ogórków małosolnych? Zapamiętaj zasadę, bo jest bardzo prosta | Fot.123RF/Picsel

Spis treści:

Chcesz zrobić domowe zapasy i wypełnić spiżarkę słoikami? Wypróbuj prosty przepis na to, jak zrobić ogórki małosolne. Jeśli dodasz do nich odpowiednią ilość soli i wykonasz recepturę krok po kroku, sukces jest gwarantowany.

Jak zrobić ogórki małosolne?

Marzą ci się pyszne ogórki małosolne - takie, które są przyjemnie chrupiące i pełne smaku? Dobrze trafiłeś. Przepis na to, jak zrobić ogórki małosolne wcale nie jest taki trudny. Do ich przyrządzenia potrzebujesz ok. 1,5 kilograma małych ogórków. Pamiętaj, że muszą być świeże. Do tego przygotuj jeszcze pół główki czosnku, ok. 10 cm korzenia chrzanu, kilka gałązek kopru, sól i liście laurowe oraz oczywiście wodę. 

Jak zrobić ogórki małosolne? Wystarczy opłukać je dokładnie pod bieżącą wodą. Odetnij końcówki ogórków i czosnku - wystarczy mały fragment. Obmyj jeszcze czosnek i chrzan. Przygotuj naczynie - może to być wyparzony słoik lub kamionka. Najważniejsze, żeby było czyste. Na jego dno połóż gałązkę kopru, listek laurowy i kawałek czosnku, później kilka ogórków (w miarę ściśle). Następnie kolejna warstwa czosnku, liści laurowych, chrzanu, ogórków. Na wierzchu powinna się znaleźć gałąź kopru. Ogórki na końcu zalewa się solanką, która powoduje, że się ukiszą.

Możesz je jeść już dwa dni po umieszczeniu w słoiku. Najlepiej zjeść je do tygodnia po otwarciu. 

Ile soli dodać do ogórków małosolnych?

Ogórki małosolne przygotowuje szybko i prędko można się nimi też zajadać. Żeby wyszły idealnie chrupiące, trzeba zalać je solanką przyrządzoną w odpowiednich proporcjach. Wiele osób nie wie, ile soli dodać do ogórków małosolnych. Zasada jest bardzo prosta - na jeden litr wrzątku daj jedną łyżkę soli. 

W powyższym przepisie trzeba było użyć ok. dwóch litrów wody, więc należało dodać ok. dwóch łyżek soli kuchennej. Zainspiruj się przepisem na ogórki małosolne jak z zeszytu babci:

Ogórki małosolne - przepis babci

 Ogórki małosolne - przepis babci Zobacz przepis

Jak zrobić ogórki małosolne? / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie

Zobacz także:

Błędy, które powoli niszczą twoją zmywarkę. O czym musisz pamiętać? »

Magda Gessler dorzuca to do masy na mielone. Genialny patent na soczyste kotlety »

Nigdy nie łącz aspiryny z tymi lekami. Wiele osób popełnia ten błąd »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

15 min
5

Polecane artykuły

Informacje Dania z makaronem dla cukrzyków. Smaczne, zdrowe i z niskim indeksem glikemicznym

Makaron może być smacznym i zdrowym posiłkiem także dla osób z cukrzycą. Pod warunkiem, że postawimy na jego odpowiedni rodzaj i sposób przygotowan...

2
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Wege kapuśniak, golonki z indyka w marynacie BBQ, sernik jogurtowy na zimno

W 526. odcinku programu "Ewa Gotuje" prowadząca udowodni widzom, że klasyczne potrawy da się przyrządzić w wyjątkowy sposób. Popularna w Polsce zup...

1
Informacje Poczuj smaki jesieni w kubku ciepłej kawy

Jesień to czas, gdy natura zwalnia: temperatury spadają, dni stają się szare i coraz krótsze, a wieczory dłuższe. Nie sprzyja to aktywności fizyczn...

0
Informacje Świeżej raczej nie skosztujemy, ale suszona jest równie zdrowa. Moringa - z czym to jeść?

Moringa, zwana „drzewem życia,” to roślina o wyjątkowych właściwościach odżywczych, ceniona za bogactwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Cho...

8