Spis treści:
Siemię lniane to superfood, czyli nieprzetworzona, naturalna żywność, pełna kluczowych dla zdrowia ludzkiego składników odżywczych. Warto dowiedzieć się, jakie właściwości ma siemię lniane i dlaczego prawie każdy powinien je jeść. Przepisy na pudding z jego użyciem na pewno przydadzą się w codziennej diecie.
Sprawdź także: Które siemię lniane jest lepsze? Złote czy brązowe

Jakie właściwości ma siemię lniane?
Jeśli chcesz, żeby ten superfood przyniósł korzyści zdrowotne, powinieneś spożywać od jednej do dwóch łyżek siemienia lnianego dziennie. Możesz dodawać go do owocowych czy warzywnych koktajli, wypiekanych deserów albo puddingów o przyjemnej musowej konsystencji. Zanim dowiesz się, jak zrobić pudding z siemienia lnianego, odkryj jakie właściwości ma ten superfood.
Na co pomaga jedzenie puddingu z siemienia lnianego?
- Dzięki dużej porcji błonnika pokarmowego i zdrowych kwasów tłuszczowych obniża cholesterol i korzystnie wpływa na mikroflorę jelitową (m.in. redukując nieprzyjemne zaparcia). Sprawdzi się w diecie redukcyjnej, ponieważ syci na dłużej i przyspiesza metabolizm,
- zawarte w siemieniu antyoksydanty wykazują działanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Chronią też przed starzeniem się organizmu i niszczeniem komórek. Wzmacniają układ sercowo-naczyniowy i regulują poziom glukozy we krwi,
- siemię ma ponadto dobry wpływ na gospodarkę hormonalną kobiet,
- superfood dostarcza organizmowi witamin (C, E, K i tych z grupy B) oraz minerałów (magnez, potas, wapń, mangan, selen).
Jak zrobić pudding z siemienia lnianego - przepisy
Nie ma nic zdrowszego od deseru, który zawiera niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Dowiedz się więc, jak zrobić pudding z siemienia lnianego, który nie tylko uzupełni niedobory minerałów, ale też - w konsekwencji regularnego jedzenia - usprawni pracę jelit, obniży cholesterol i poziom glukozy we krwi.
Pudding z mielonego siemienia lnianego
Jeśli do deseru dodasz odrobinę mielonych ziaren tego superfood, z pewnością zyska on na jakości. Właściwości siemienia lnianego powinny przekonać cię do wypróbowania poniższej receptury. Przepis na pudding z siemienia lnianego, jogurtu i granoli wcale nie jest trudny do wykonania, za to już przetestowany przez naszych użytkowników. To potężna dawka witamin i minerałów, a także błonnika pokarmowego.
Pudding z siemienia lnianego, jogurtu i granoli

Pudding z siemienia lnianego / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Pudding z całych ziaren siemienia lnianego
Choć przepisów na deser z mielonym siemieniem lnianym jest w internecie znacznie więcej, to właśnie pudding z całych ziaren siemienia lnianego pozwala zachować w pełni jego właściwości. To nie tylko skarbnica wielu cennych składników odżywczych, ale też po prostu pyszna przekąska.
Jak przygotować pudding z całych ziaren siemienia lnianego? Wystarczy, że masz w domu siemię, kefir, kakao, ekstrakt waniliowy, syrop klonowy, ulubione owoce (np. maliny, borówki, granat) i orzechy. Pamiętaj jednak, że jego przyrządzanie musisz rozpocząć poprzedniego dnia, aby ziarna odpowiednio spęczniały i nadawały się do zjedzenia. Taki kakaowy deser z owocami należy zjeść maksymalnie dzień po jego wykonaniu. Przepis na pudding z całych ziaren siemienia lnianego znajdziesz poniżej:
Pudding z całych ziaren siemienia lnianego

Pudding z całych ziaren siemienia lnianego / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie
Źródło: medonet.pl, fit.poradnikzdrowie.pl
Zobacz także:
Mleko ziemniaczane będzie hitem najbliższych lat? Możesz zrobić je w domu »
Mizerię rób tylko w ten sposób. Nie będzie wodnista, posmakuje każdemu »
Dodaj do wody dwa składniki. Otrzymasz najlepszy napój na kaca »