Ewa_Gotuje

Niezbędna w każdej nowoczesnej kuchni

Planując urządzenie kuchni, nie można zapomnieć o kuchence mikrofalowej, która staje się nieodłącznym elementem wyposażenia. Sprzyja temu fakt, że nowoczesne mikrofalówki, które oferuje firma Samsung, umożliwiają błyskawiczne przygotowanie zdrowego jedzenia. Wśród propozycji Samsunga znaleźć można m.in. dwie kuchenki z grillem: MUSE MIRROR GW76NMT-X i OGUN GE89M. Modele te mają taką samą cenę, ale różnią się stylem, rozmiarem, rodzajem wykończenia i funkcjami - tak, aby każdy mógł wybrać idealny model dla swojej kuchni.

Współczesne kuchenki mikrofalowe mają niewiele wspólnego ze swoimi prototypami, w których przygotowywane jedzenie było gumowate i pozbawione smaku. Prezentowane modele to przykłady najwyższej klasy sprzętu, który nie tylko podgrzewa i rozmraża, ale też gotuje w sposób tradycyjny oraz na parze, piecze i grilluje. Podczas wypełnionych obowiązkami dni, takie kuchenki mikrofalowe coraz częściej zastępują piekarniki, które chętniej uruchamiamy w weekendy. O kuchence mikrofalowej warto pomyśleć szczególnie wtedy, gdy pomimo braku czasu, nie chcemy rezygnować z domowych posiłków.

Biel powraca, srebro rządzi

Wybierając kuchenkę mikrofalową, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zacznijmy od wyglądu, ponieważ design produktów codziennego użytku odgrywa niebagatelną rolę w starannie zaprojektowanych wnętrzach. W sprzęcie użytkowym obserwujemy powrót do tradycji. Jeśli chodzi o kolorystykę urządzeń ? powraca biel! Producenci i użytkownicy coraz częściej doceniają sterylny, estetyczny wygląd i łatwość utrzymania sprzętu w czystości. Dlatego w ofercie Samsunga pojawił się OGUN GE89M niezawodna kuchenka z szeregiem funkcji przyrządzania posiłków i praktyczną blokadą dla dzieci. Bardziej klasyczny, choć wciąż królujący w eleganckich kuchniach styl prezentuje lustrzana mikrofalówka MUSE MIRROR GW76NMT-X ze srebrnym wykończeniem.
Jeśli zastanawiamy się nad rozmiarami kuchenki, warto pamiętać, że im jest większa, tym więcej produktów możemy w niej zmieścić. Jeśli więc nasza rodzina liczy więcej niż dwie osoby, warto przyjrzeć się kuchenkom, które mają 20 i więcej litrów pojemności (MUSE MIRROR: 20 litrów, OGUN: 23 litry).

Miejsce dla naszej kuchenki

Nie bez znaczenia jest także miejsce, gdzie postawimy kuchenkę. Oto kilka wskazówek dotyczących jego wyboru. Prezentowane modele nie są kuchenkami do zabudowy, więc nie ma problemu z wentylacją. Warto jednak pamiętać o podstawowej kwestii, której nieuwzględnienie może powodować problemy: kuchenka mikrofalowa musi być podłączona do gniazdka elektrycznego z uziemieniem! Długość kabla wynosi ok. 1 m. Zarówno lustrzany MUSE MIRROR jak i biały OGUN otwierają się bocznie, co pozwala na ustawienie ich nawet na wysokich szafkach.

Mocy przybywaj!

Następnie powinniśmy sprawdzić moc mikrofal i grilla. Decyduje ona bowiem o szybkości przyrządzanych posiłków i zużyciu energii. W obu naszych modelach mikrofale osiągają moc 850W, a grill 1100W. Oczywiście, nie należy obawiać się wielkości tych parametrów, ponieważ te imponujące wartości są wskaźnikami maksymalnej mocy. W codziennym przyrządzaniu posiłków będziemy dostosowywać poziom fal do konkretnych produktów. W prezentowanych modelach mamy aż 6 poziomów mocy do wyboru, 1 poziom grilla i 3 poziomy trybu kombinowanego, gdy najpierw chcemy potrawę podgotować, a potem podpiec na chrupko.

Podgrzewanie, rozmrażanie - funkcje podstawoweIle razy zdarzyło się, że wyjęte z mikrofalówki jedzenie było częściowo zimne, a nawet zamrożone, podczas gdy druga jego połowa stała się już chrupiąca? Takie sytuacje miały miejsce w wielu domach, ponieważ z reguły w kuchenkach jest tylko jeden ośrodek, który wysyła mikrofale, przez co nie mają one szans równomiernego podgrzania ugotowanego jedzenia. Samsung opracował unikatowe rozwiązanie tego problemu: system TDS (Triple Distribution System), czyli trzy ośrodki produkowania fal. Dzięki temu jedzenie wyjęte z mikrofalówki zawsze jest ciepłe na całej powierzchni!

Rozmrażanie przygotowanych wcześniej domowych posiłków może być także optymalnie skrócone. W obu mikrofalówkach Samsunga mamy do wyboru 4 programy szybkiego rozmrażania.
Co ważne, potrawy przy tym "nie podgotowują się", a błyskawiczne rozmrażanie chroni je przed utratą witamin i soli mineralnych.

Gotowanie na parze i grillowanie - najnowsza technologia

Oprócz tradycyjnych funkcji błyskawicznego, podzielonego na cztery poziomy gotowania (przyrządzona w ten sposób ryba w ziołach nie da się porównać z żadną inną!) dostępnego w obu modelach, ogromną zaletą kuchenki MUSE MIRROR jest możliwość błyskawicznego gotowania na parze, które jest najzdrowszym sposobem przetwarzania żywności. Do tej mikrofalówki dołączone są także potrzebne do gotowania akcesoria.

Oba prezentowane urządzenia wyposażone są w funkcję grillowania, która nie tylko pozwala na przyrządzenie gotowej pizzy czy zapiekanek, ale także, dzięki niej potrawy nie tracą chrupkości podczas podgrzewania! Dodatkowo znajdziemy w nich rewelacyjne urządzenie: talerz Crusty, zaprojektowany jako dopełnienie funkcji Crusty Cook (4 programy) - idealny do przyrządzania potraw wymagających podpieczenia nie tylko z góry, ale także z dołu. Pizza z talerza Crusty smakuje jak z prawdziwego pieca.

Zdrowie i oszczędność czasu

Wszystkie potrawy przyrządzane w mikrofalówce przygotujemy bez kropelki tłuszczu i bez udziału wody, która wypłukuje cenne składniki odżywcze (np. z warzyw). A co najważniejsze przygotowanie tych potraw zajmie nam dosłownie chwilę!

A do tego łatwe w utrzymaniu w czystości

OGUN GE89M oprócz wielu swoich zalet posiada jeszcze jedną funkcję - czyszczenia komory kuchenki za pomocą pary. Unikalny system czyszczenia parą Steam Clean ułatwia utrzymanie kuchenki w nienagannej czystości oraz zapewnia łatwe usuwanie bakterii i resztek żywności bez zastosowania szkodliwych dla środowiska detergentów.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

wszystkie
5

Polecane artykuły

Ewa gotuje Światowe, ale wciąż proste. Pyszne przepisy Ewy Wachowicz

W 508. odcinku programu „Ewa Gotuje” prowadząca zdecydowała się pokazać widzom, jak prosto ugotować potrawy z różnych części świata. Odkryj przepis...

2
Quizy Wiosenna zagadka na spostrzegawczość. Co ukryło się wśród liści sałaty?

W czasie wolnym często rozwiązujesz łamigłówki oraz z chęcią testujesz swoją spostrzegawczość? Jeśli tak, koniecznie sprawdź swoje sokole oko i spr...

29
Informacje Pradawne delicje o leczniczym działaniu. Z kwiatów magnolii możesz zrobić ocet, sok a nawet kiszonki

Większość osób zachwyca się nimi, gdy widzą je na osiedlu lub w ogrodzie. Głównie przez piękne różowe kwiaty, które kwitną krótko, bo od marca do m...

6
Ewa gotuje Ewa Gotuje: sopa de ajo, cottage pie, szarlotka

Ewa Wachowicz w swoim kulinarnym show pokazuje, jak prosto można ugotować przysmaki z całego świata. W 508. odcinku „Ewa Gotuje” prowadząca przyrzą...

3