Do góry

Newsy

Czy znasz te naturalne spalacze tłuszczu?

W sklepach bez większego problemu możemy kupić suplementy diety, których głównym zadaniem jest spalanie tłuszczu. Nie musicie wydawać na nie pieniędzy, ponieważ ten sam efekt możecie osiągnąć, wprowadzając do swojej diety kilka składników.

Fot. 123RF/Picsel

Coraz częściej, zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi, staramy się zastępować sztuczne produkty, tymi które pochodzą z natury. Ta zasada tyczy się również wszelkiego rodzaju środków odchudzających. Po co kupować syntetyczne suplementy diety, skoro różnego rodzaju spalacze tłuszczu możemy znaleźć we własnej kuchni? Oto 5 produktów, które powinniście koniecznie wprowadzić do swojej diety, jeśli chcecie zrzucić zbędne kilogramy.


1. Kurkuma

Czy wiedzieliście, że ta niepozorna przyprawa może ułatwić wam odchudzanie? Dzięki kurkumie nasz metabolizm działa znacznie sprawniej, poziom cholesterolu obniża się, a proces powstawania komórek tłuszczowych zostaje zahamowany. Dodatkowo, przeciwdziała ona powstawaniu stanów zapalnych i sprzyja regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, co z pewnością przyda się osobom trenującym. Jak wskazują badania przeprowadzone kilka lat temu, kurkuma przyda się nie tylko osobom na diecie. Naukowcy odkryli, że ta przyprawa pomaga w profilaktyce reumatyzmu, cukrzycy oraz choroby Alzheimera. Wystarczy zaledwie łyżeczka dziennie, aby odczuć jej pozytywne działanie.


Zobacz też: Kurkuma cudowny lek na wszystko? Kliknij!

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń