Do góry

Newsy

Eko słomki do picia – zadbaj o planetę pijąc sok!

Kolorowe słomki są niezwykle popularne. Wiele osób nie wyobraża sobie picia soków bez tego gadżetu! Warto zainteresować się słomkami ekologicznymi, które są dostępne nie tylko w rozmaitych wzorach i kolorach, ale też wspierają walkę z zanieczyszczeniem i degradacją środowiska.

Fot. 123RF/Picsel

Dlaczego słomki plastikowe są szkodliwe?

Reklama

Kupując mrożoną kawę lub lemoniadę łatwo pokusić się o sięgnięcie po słomkę. Plastikowa słomka może i jest małym przedmiotem, ale niestety ma duży wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Rezygnacja ze słomek plastikowych na poczet ekologicznych jest dużym krokiem, by generować mniej śmieci. Okazuje się, że plastikowy dodatek do napojów stanowi ok. 2 tysiące ton spośród 9 milionów ton śmieci, które co roku wyrzucane są do mórz i oceanów. Słomka szkodzi rybom, ponieważ spożywają one plankton zmieszany z drobinkami plastiku, który w żołądkach wydziela szkodliwe substancje. W kolejnym etapie ludzie kupują ryby i tym sposobem szkodzimy sami sobie. Na rynku jest sporo odpowiedników, które świetnie wyglądają i są dostępne w przystępnej cenie.

Słomki metalowe

Mogą być o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Takie słomki są lekkie, wygodne oraz przyjemne w dotyku. Wypijesz w nich sok, wodę, drink, a nawet gęsty koktajl! Pamiętaj, aby w tym przypadku gęstych napojów wybierać większą średnicę słomki. Gadżety metalowe są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nie zmieniają smaku i aromatu, a za około 8 sztuk słomek złotych lub srebrnych zapłacisz 25 zł.

Słomki papierowe

Występują w wielu kolorach, są niezwykle lekkie i chętnie wykorzystywane w domach, knajpach i obiektach gastronomicznych. Ze względu na papierowe wykonane mogą być wykorzystywane jedynie do zimnych napojów. Za 100 sztuk słomek papierowych zapłacisz ok. 8 zł.


Reklama

 

Słomki bambusowe

Te naturalne słomki do picia cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich wygląd. Są wykonane z bambusa. Możesz je myć ręcznie lub w zmywarce, a kiedy się zużyją wyrzucić na kompost. Z powodzeniem wypijesz przez nie gorące latte, ale też mrożone frappe! Minusem jest cena. Za 10 sztuk zapłacisz około 30 zł. Warto kupować takie słomki w zestawie z czyścikiem.

Słomki z makaronu i ryżowe

To prawdziwy hit! Pochodzą z wysokiej jakości pszenicy durum, więc nadają się też do zjedzenia. Są biodegradowalne i naturalne. Możesz wyrzucić je do przydomowego kompostownika lub wrzucić do kosza na BIO odpady. Unikaj picia gorących napojów z pomocą słomki makaronowej. Wraz ze wzrostem temperatury skraca się jej czas użytkowania, podobnie jak ze słomką ryżową. Te z kolei są wykonane z mączki ryżowej i tapioki, a po użyciu taką słomkę wykorzystasz w daniu głównym. Za około 60 sztuk słomek z makaronu zapłacisz ok. 14 zł.

Słomki słomiane

W tych słomkach nie ma ani grama sztucznego materiału! Po wypiciu kawy lub soku możesz wyrzucić taką słomkę na ziemię, oczywiście w wyjątkowej sytuacji! Są wykonane z łodyg pszenicy, a ich słomiane wykonanie nie powoduje szybkiego rozmiękania się pod wpływem temperatury. Rurki naturalnie ekologiczne są wyjątkowo tanie. Za opakowanie 100 sztuk jasnych słomek z naturalnej słomy zapłacisz zaledwie 10-15 zł. Nie zdadzą testu w starcu z gęstym napojem typu shake, ponieważ ich średnica jest za mała.

Słomki szklane

Podobnie jak w przypadku słomek papierowych i metalowych, znajdziesz je w wielu kolorach. Są wykonane z odpornego na pęknięcia i temperaturę szkła borokrzemowego. Szklane słomki nadają się do picia gorącej kawy, schłodzonej lemoniady czy do sączenia Martini z lodem. Zakup takich słomek to inwestycja na lata! Są eleganckie, efektowne, a na rynku występują w wersji przezroczystej, kolorowej, a nawet specjalnie wygiętej! Cena za 8 sztuk słomek szklanych to około 20 zł.

Rurkowa rewolucja zyskała sławę na całym świecie! Coraz częściej spożywanie napojów przez plastikową słomkę nie tylko źle wygląda, ale zagraża planecie. Ekologiczne słomki mają sporo zalet! Są bezpieczne, wyprodukowane z naturalnych materiałów, lekkie, ekologiczne, a co najważniejsze mają przystępną cenę! Różni się ona przez rodzaj wykonania, długość i średnicę, a także ilość sztuk w opakowaniu. Wyobraź sobie, jak stylowo będziesz wyglądać na zdjęciach z wakacji, trzymając w dłoni drink ze stylową metalową słomką! A może skusisz się na szklaną w różowym odcieniu?
Zmniejsz produkcję śmieci i już teraz sprawdź super ceny na słomki na Allegro.

 

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń