Do góry

Newsy

Najzdrowsze kulinarne duety

Czy wiedzieliście, że niektóre produkty łączą się ze sobą lepiej niż inne? Takie zgrane kulinarne duety mogą bardzo pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Wystarczy tylko umieć je odpowiednio wykorzystać.

Fot. 123RF

Matka Natura zadbała o to, abyśmy wśród jej darów mogli odnaleźć produkty, które samoistnie poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli chcemy w pełni z nich korzystać, niezbędna okaże się umiejętność odpowiedniego łączenia pokarmów, tak by ich właściwości współgrały ze sobą, zamiast się wykluczać. Jakie kulinarne duety są warte zapamiętania? Oto kilka naszych propozycji.

1. Zielona herbata z cytryną lub pieprzem

Reklama

Pierwsza z tych propozycji wydaje się być bardzo zwyczajna, w końcu cytryna jest jednym z najpopularniejszych dodatków do herbaty. Ale czy wiedzieliście, że takie połączenie nie tylko doskonale smakuje, ale również rewelacyjnie wpływa na nasze zdrowie? Dzięki witaminie C zawartej w cytrynie, przeciwutleniacze obecne w zielonej herbacie wchłaniają się nawet trzykrotnie lepiej. Dzięki nim spada ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym zawałów serca. A jak wpłynie na nasze zdrowie zaskakujące połączenie zielonej herbaty i szczypty pieprzu? Taka mieszkanka ułatwi nam walkę ze zbędnymi kilogramami. Pieprz, podobnie jak witamina C, ułatwia wchłanianie antyoksydantów zawartych w herbacie. Ponadto, tego rodzaju napój zapewnia na długo uczucie sytości, dzięki czemu uchronimy się przed nagłymi napadami wilczego głodu.

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń