Do góry

Newsy

Pozornie niewinne nawyki kuchenne, które mogą ci zaszkodzić

Każdy z nas ma swoje kuchenne nawyki i przyzwyczajenia. Niektóre z nich ułatwiają nam gotowanie, a inne z kolei wydają się być jedynie kwestią przyzwyczajenia. Ale czy wiedzieliście, że niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne?

Fot. 123RF/Picsel

Kuchnia, obok łazienki, jest jednym z tych miejsc w naszym mieszkaniu, które szczególnie upodobały sobie różnego rodzaju bakterie, także te, powodujących zatrucia i choroby. Mają one tutaj niemal doskonałe warunki do mnożenia się. Niestety, część z naszych przyzwyczajeń zdecydowanie im to ułatwia. Które z nich narażają nas na największe ryzyko?


1. Przygotowywanie mięsa bez dezynfekowania deski

Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, w surowym mięsie (a zwłaszcza w drobiu) mogą pojawiać się bakterie wywołujące zatrucia pokarmowe. Zazwyczaj wystarczy poddać mięso obróbce termicznej, aby je całkowicie unieszkodliwić, jednak czy zawsze pamiętacie o zachowaniu ostrożności podczas przygotowań do gotowania? Bakterie bardzo łatwo przenoszą się pomiędzy różnymi produktami, dlatego należy szczególnie uważać, by surowe mięso nie dotykało innych produktów. Powinniśmy również zadbać o odpowiednie zdezynfekowanie wszystkich naczyń, których dotykało surowe mięso, a przede wszystkim naszych dłoni, gdyż to właśnie w ten sposób najłatwiej przenieść niebezpieczne bakterie na inne powierzchnie.

Polub nas na Facebooku!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7 8

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

KuBaKuBa 11 stycznia Mam wrażenie,że autorem artykułu był detektyw Monk z nerwicą natręctw i fobii z serialu telewizyjnego.Deskę można dać psu do wylizania,wszak posiada w ślinie antybiotyk.I po sprawie.

26 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

IceBerg 11 stycznia Ja po każdym użyciu drewnianą deskę palę, by zabić wszystkie mikroby.

26 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

bluz 11 stycznia Oj namnożyło nam się naukowców ,namnożyło.

34 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

embepe13 11 stycznia Mam w domu drewniane deski, używam tylko drewnianych desek wymieniając je co jakiś czas I ŻYJĘ!!! Moja rodzina też :) Zainteresowanych odsyłam do poczytania o własnościach samooczyszczających drewna, zresztą naturalne materiały nie są do podrobienia, pomimo usilnych prób ludzi lubiących zarobić na chemicznych wynalazkach. Pozdrowienia :)

184 Kto głosował? | Odpowiedz

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń