Restaurant Week w krakowskiej restauracji Pod Katarynką

W ramach jubileuszowego wydania Restaurant Week, który trwa od 20 do 31 października, wybraliśmy się do krakowskiej restauracji Pod Katarynką. Zobaczcie, czego możecie się tam spodziewać.

10 edycja festiwalu najlepszych restauracji w Polsce poświęcona jest kulturze świętowania - celebrowania każdej, ważnej okazji przy restauracyjnym stole z bliskimi, znajomymi, czy współpracownikami. Warto więc skorzystać z możliwości, jakie oferuje Restaurant week i wybrać się na wspólny posiłek.

Do końca festiwalu zostało jeszcze kilka dni, więc jeśli nadal nie wiecie, gdzie wybrać się na pyszną, trzydaniową kolację, zapraszamy do położonej na krakowskim Kazimierzu restauracji, Pod Katarynką (ul. Brzozowa 15). Jako redakcja serwisu Smaker.pl mieliśmy przyjemność spróbować tamtejszych specjałów.

Kolacja rozpoczęła się od przystawek. W wersji mięsnej było to tatar wołowy z piklowaną szalotką, podgrzybkiem i emulsją z oleju rzepakowego, podany wraz z niesamowicie aromatycznym chlebem - jak dowiedzieliśmy się od właścicielki restauracji, na prośbę licznych klientów, właśnie ta przystawka na stałe zagościła w menu. W wersji bezmięsnej został zaserwowany krem z czerwonej kapusty z topinamburem.

Przystawka: tatar

Po dość obfitej przystawce nadszedł czas na danie główne: soczyste i miękkie poliki wołowe z puree dyniowo-musztardowym, skropione sosem demi glace. W wersji drugiej zaproponowano nam rewelacyjną w smaku, grillowaną makrelę podawaną z duszoną marchewką i wyśmienitą, niepaloną kaszą gryczaną.

Danie główne: Makrela

Dla amatorów słodkości, restauracja Pod Katarynką ma dwie wyborne propozycje, jedną na ciepło, a drugą na zimno. Dla osób, które wybrały mięsne menu, kucharz Michał Majtyka poleca leguminę z zsiadłego mleka z sosem z owoców leśnych. Osobom, które wybrały przystawki bezmięsne i dania rybne, zaserwowano owoce sezonowe zapiekane pod kruszonką cytrynową z lodami jogurtowymi.

Deser: Legumina

Dlaczego polecamy tę restaurację? Dlatego, że znajdziecie w niej propozycje menu, które nawiązują do zapomnianych już, receptur międzywojennych. Każde danie przygotowywane jest z dbałością o każdy szczegół, ze świeżych składników. Dodatkową atrakcją jest muzyka, która nie tylko rozbrzmiewa z głośników, ale także można ją usłyszeć na żywo. Dopełnieniem miłej atmosfery jest przytulne wnętrze przypominające okres II Rzeczypospolitej.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
2
Przekąski sandwicz z bekonem

Uwaga! Szykuje się niezła wyżerka! Propozycja kanapek przygotowanych na grubo...

Odsłon: 126

wszystkie
10
Zupy zupa szczawiowa

..zupa szczawiowa najlepsza ze szczawiu prosto z ogrodu; więc przed koszeniem...

Odsłon: 58

15 min
4
30 min
35

Polecane artykuły

Informacje Musztardowiec – zdrowe liście nie tylko na sałatki

Musztardowiec (Brassica juncea) to warzywo, które w Polsce nadal jest mało znane, ale zasługuje na większą popularność ze względu na swój pikantny,...

0
Informacje Co roku o tej porze robię najlepszy mus rabarbarowy. Do ciasta, naleśników, a nawet wędlin

Wielu z nas okres wiosenny kojarzy się ze smakiem domowego kompotu z rabarbatu lub babcinego ciasta z kruszonką. Sezon na ten przysmak trwa dosyć k...

1
Informacje Łosoś na wiosenny obiad. 7 smakowitych dań z łososiem w roli głównej

Wiosna to doskonały czas na eksplorację kulinarnych możliwości, a łosoś stanowi idealną bazę dla różnorodnych dań na wiosenny obiad. Z jego wyjątko...

0
Ewa gotuje Ewa Gotuje: Podpłomyk z bobem i szparagami, sałatka z czosnkiem niedźwiedzim, muffinki pomarańczowe

Już w tę sobotę Ewa Wachowicz będzie gościć w swojej kuchni zananą i lubianą aktorkę, Małgorzatę Sochę. Wspólnie przygotują pyszny podpłomyk z sezo...

2