Do góry

Newsy

Siedem produktów, które wspomogą oczyszczanie tętnic

Dieta w znaczący sposób wpływa na kondycję serca oraz stan aort. Oto produkty, które warto włączyć do jadłospisu, aby przez długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem.

Fot. 123RF/Picsel

Zdrowe i drożne tętnice to klucz w zapobieganiu chorobom serca. Lekarze i naukowcy alarmują, iż problemy z układem krążenia są coraz częstszą przyczyną zgonów wśród Europejczyków. Co gorsza, większość z nas o problemie dowiaduje się, gdy jest już zdecydowanie za późno. Tymczasem profilaktyka oraz odpowiednia dieta może w znacznym stopniu obniżyć ryzyko wystąpienia tego typu chorób. Oto kilka produktów, które warto włączyć do swojego jadłospisu, aby zadbać o swoje serce oraz układ krążenia.


1. Cytrusy

Badania wskazują, że regularne spożywanie cytrusów (np. grejpfrutów lub pomarańczy) bardzo korzystnie wpływa na serce. Pektyny zawarte w tym owocu obniżają cholesterol oraz działają neutralizująco na złogi znajdujące się w naczyniach. Dodatkowo związki występujące w grejpfrucie mogą powodować zmniejszenie zmian miażdżycowych oraz pozytywnie wpływać na tętnice i żyły w organizmie.

Pobierz aplikację smaker

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń