Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Osobiście bardzo lubię smaki kuchni chińskiej, indyjskiej, japońskiej oraz meksykańskiej ale oczywiście prym wiedzie kuchnia polska. Bardzo mi odpowiada wszelkiego rodzaju łączenie smaków bo to daje swego rodzaju niepowtarzalność, która jest w pewnym sensie zaletą. I również w tym przepisie starałem się połączyć kuchnię japońską przez sos teriyaki oraz ziemniaka powiedzmy z Polski. Dołączyłem również trochę Ameryki w postaci mięsa z indyka. Moim zdaniem wyszło super, danie smakujące wybornie dzięki temu, że zwykłe składniki połączone zostały sercem.
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 375
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 726
W ten sposób ugotowane jajka nie będą mieć zielonkawej obwódki na żółtku, no...
Odsłon: 326
Pyszne i proste do upieczenia ciasteczka owsiane o piernikowym smaku idealne...
Odsłon: 375
Prosty i smaczny przepis na szaszłyki z kurczaka na obiad lub kolację dla trz...
Odsłon: 726
W ten sposób ugotowane jajka nie będą mieć zielonkawej obwódki na żółtku, no...
Odsłon: 326
Składniki
Danie możemy podzielić na trzy główne etapy pierwszy etap to zrobienie knedli. Obieramy ziemniaki i gotujemy w osolonej wodzie. Ja obrałem tyle ponieważ przygotowuję knedle dla 3-4 osób więc jest potrzeba większej ilości tego produktu.
Po ugotowaniu studzimy ziemniaki, łączymy z masłem i żółtkami, doprawiamy solą i pieprzem, dokładnie ugniatam i odstawiamy do lodówki na około 1 godzinę.
Drugi etap to jest przyrządzenie nadzienia. Podczas gdy ziemniaki studzą się w lodówce przygotowujemy farsz, a bardziej nadzienie bo to są knedle. Pieczarki, cebulę kroimy na małe kawałki Części indyka kroimy na małe kawałki zalewamy wodą w garnku dodajemy pozostałe pokrojone składniki (pieczarki, cebulę) dolewamy sos teriyaki, masło, sól, pieprz do smaku i dusimy na małym ogniu około 30 min do miękkości indyka. Sosu dodajemy sporo aby indyk podczas duszenia nabrał smaku sosu. Gdy indyk już jest miękki wyłączamy palnik i zostawiamy całą zawartość garnka do wystygnięcia i nabrania wzmocnienia smaku
Wystygnięte nadzienie odcedzamy od sosu i kroimy na bardzo drobne kawałki, mieszając mięso z pieczarkami i cebulą. I wygląda to np tak
Wyjmujemy zimną masę ziemniaczaną na knedle z lodówki i forujemy po 2 kulki wielkości kotleta mielonego na jednego knedla i rozpłaszczamy.
Na jednej części kładziemy nadzienie a drugą częścią przykrywamy i sklejamy.
Kształt do wyboru u mnie wyszły tak.
Po wyrobieniu wszystkich ziemniaków wlewamy do naczynia olej i rozgrzewamy. Przygotowane knedle obtaczamy w panierce. Możemy użyć innej panierki może ktoś ma swoją ulubioną. Ja doszedłem do wniosku, że w tym przypadku najlepsza będzie prosta typowa panierka czyli jajko i mąka. Obtaczamy knedle na początek w mące potem w jajku i na koniec znowu w mące.
Trzeci etap to smażenie Knedle wrzucamy do rozgrzanego oleju i smażymy na głębokim oleju. Czas smażenia jest uzależniony od tego jak grube są ściany knedli zrobione z ziemniaków, więc musimy sprawdzać smakując. Gdy stwierdzimy że już knedle są gotowe do konsumpcji, wyciągamy i kładziemy na papierowym ręczniku do odsączenia nadmiaru tłuszczu. Przygotowane knedle ziemniaczane możemy posypać ulubionymi ziołami lub przyprawami (np. papryka, curry) albo pozostawić takie jakie są i to zrobiłem. Z takiej proporcji wyszło mi 6 solidnych knedli oraz zostało mi bardzo dobre nadzienie.
Mając wszystko w jednym czyli ziemniaczki, indyk to mamy super danie w środku mięciutkie i puszyste z wierzchu chrupkie Oto moja propozycja w której dodałem prostą sałatkę z sałaty lodowej i na wierzch położyłem nadzienie które mi zostało plus ładnie ucięty ogórek. Smacznego