Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Do rosołu kolagenowego wykorzystujemy mięso drobiowe i kawałek wieprzowiny, najlepiej z kością oraz obowiązkowo kurze łapki. Rosół kolagenowy ma właściwości prozdrowotne, szczególnie polecany jest osobom z problemami trawiennymi. Z dobrodziejstw rosołu kolagenowego mogą korzystać również osoby zdrowe, jeśli chcą poprawić wygląd i sprężystość skóry, włosów i paznokci, potrzebują regeneracji po treningu lub innym intensywnym wysiłku fizycznym lub stawiają na naturalne sposoby wzmacniania odporności. Jest też doskonałą bazą do zup i mięs duszonych. Ponieważ zrobienie takiego rosołu jest czasochłonne warto więc ugotować go więcej i zamrozić.
Pyszne i bardzo proste do zrobienia, polecam.
Odsłon: 45
Pyszne i bardzo proste do zrobienia, polecam.
Odsłon: 45
Składniki
Bierzemy garnek 7-8 litrowy i wrzucamy do niego umyte mięsa, kurze łapki pozbawione pazurków oraz obrane warzywa w całości, cebulę w łupinach. Zalewamy zimną wodą całość tak, aby przykryła mięso i warzywa. Dodajemy liście laurowe, pieprz (może być w ziarenkach) i ziele angielskie. Wstawiamy na ogień.
Garnek przykrywamy pokrywką. Ogień ma być umiarkowany, rosół powinien rozgrzewać się powoli i wolno gotować. Kiedy doprowadzimy go do wrzenia możemy go posolić. Gotujemy rosół kolagenowy cztery godziny.
Po tym czasie przecedzamy go, studzimy i przelewamy do pojemników. Całkiem wystudzony wkładamy do zamrażarki. Rosół kolagenowy możemy przechowywać zamrożony do pół roku. Używamy go jako bazę do różnych potraw. Dla zdrowotności poleca się pić szklankę rosołu codziennie rano przez 3-4 miesiące. Taka kuracja zapewni nam energię do pracy, piękny wygląd skóry, włosów i paznokci, poprawi działanie układu pokarmowego. Może zamiast porannej kawy z mlekiem i cukrem rosołek, który czyni cuda!